Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

reede, 27. september 2013

"Crystal Lake Memories" (2013)

"Friday the 13th'i" austajad võivad šampuse lahti teha, sest välja on tulnud äärmiselt ülevaatlik dokumentaalfilm frantsiisi ajaloost. Ja aukartustärataval kombel on see seitse tundi pikk! Kestuse üle nuriseda ei maksaks, sest mõne aasta tagune pooleteisetunnine dokk osutus frustreerivalt pinnapealseks ning fännid ja niisama filmi(ajaloo)huvilised saavad soovi korral kas või jupikaupa vaadata. Meeldiv on selline "kui juba teha, siis korralikult" suhtumine ning seeria mahukust arvestades poleks muudmoodi õieti saanudki, veel enam, et lisaks 12 filmile on näiteks toodetud ka lühikest aega kestnud telesari.

"Crystal Lake Memories" pühendab igale jaole vähemalt pool tundi, võttes appi hulgaliselt arhiivimaterjale ning intervjuusid enam kui 150 positiivselt meelestatud asjaosalisega - vaatamist terveks päevaks. Hämmastavalt erutavat taustinformatsiooni pole just teab mis palju, kuid film on eeskujulikult põhjalik ning päris lõbus, aidates ühtlasi mõista seeria individuaalsete lülide tugevusi ja nõrkusi ning neid mõttes paremini eristada.

Paar aastat tagasi panid samad inimesed kokku ka Elm Streeti seeriat vaatleva neljatunnise doki "Never Sleep Again", mis on tõele näkku vaadates küll veidi sisukam - ilmselt asi selles, et Paramount on "Friday the 13th'iga" suhteliselt ükskõikselt ümber käinud ning järgesid ainult rahaisu pärast teinud, samas kui New Line Cinema on "A Nightmare on Elm Streeti" filmide ja neis väljaarenenud mütoloogia kujundamise suhtes väga kirglik olnud (ja see kirglikkus paistis läbi tolle dokfilmi ka väga kenasti välja).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar