Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 23. september 2013

Elvis Costello and The Roots - "Wise Up Ghost and Other Songs" (2013)

Ma pole just teab mis tohutu Elvis Costello fänn, kuid selle paksude raamidega prille kandva erudiidist virtuooso varased The Attractionsiga tehtud albumid on kuulamist kahtlemata väärt (eriti "Armed Forces") ning minu silmis pole nendeks üksildasteks õhtuteks, mil juhtub ehk klaasike viskitki käepärast olema, vist ideaalsemat albumit kui vanade kantrilaulude coveritest koosnev 1981. aasta "Almost Blue". Senise karjääri teisel poolel on eksperimenteerimisalti Costello lauale leiba toonud suuresti kollaboratsioonid erinevate vähemtuntud artistidega ning uhiuus "Wise Up Ghost and Other Songs" pole erandiks - nimelt valmis album Costello ning hip hop rühmituse The Rootsi metoodilise ühistööna.

Nagu projekti ette võtnud kaks instinktiivset artisti isegi paistsid teadvat, võinuks see dünamiidipulk pärast põlemasüütamist korraga õrna susina saatel lihtsalt kustuda, ent nendevaheline keemia osutus õnneks piisavalt toimivaks, et sigineks midagi värskendavalt radioaktiivset ja riknematut. Kõrvulukustavalt kõva kärgatust see dünamiidipulk küll ei teinud, kuid vähemalt on album oma alternatiivsuses ja intellektuaalsuses tore testament sellest, et miski ei valgusta Costello teed paremini kui uute väljakutsete otsimine, sest just see aitab tal koperdamist vältida. Pigem kurioosne eksperiment kui midagi vaimustavalt novaatorlikku, aga üldiselt kvaliteetne kogu düstoopilise hõnguga teravaid, costellolikult sõnamänguohtraid laule, mis ei tohiks täiesti külmaks jätta ei hip hopi ega rokkmuusika austajaid. Veidral kombel lugesin alles mõne kuu eest raamatut, mille kaanekujundust antud väljalase kopeerib - Allen Ginsbergi luulekogu "Reality Sandwiches".

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar