Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 17. oktoober 2013

"Despicable Me 2" (2013)

Olen jõudnud arusaamisele, et mulle lihtsalt ei passi "Despicable Me" filmide pentsik huumor - tegelaste ekstsentriline iseloom ja hüperaktiivsus võivad parimal juhul pakkuda kerget meelelahutust, ent pooleteise tunni pikkuse arvutianimatsiooni puhul vaid sellest ei piisa. Vähemalt lubatakse antud järjes rohkem ekraaniaega lõbusatele minionidele, kes on vaieldamatult olulisim kruvi frantsiisi turustamismasinas ja kõigi poolt nii palavalt armastatud, et saavad ka oma filmi. Just ikoonilised minionid on alati olnud nende hitt-animatsioonide põhiliseks tõmbenumbriks ning kuigi filmina on teine osa ruttu unustatav, sisaldab see ohtralt nendepoolset vigurdamist kujutavaid episoode.

Küllap ongi nii kõige õigem, kuna supervaras Gru - kahe senise filmi (anti)kangelane - pole mulle õieti kunagi meeldinud: üldise profiili poolest võib teda kõrvutada mõne kahtlase vanaonuga, kelle taskutes alati kuivanud maiustusi on, ja koledad on ka kentsakas idaeurooplase aktsent (mille kuulmisest pääsevad vähemalt need, kes filmi eestikeelse dublaažiga vaatavad), suguelundit meenutav nina ning sarnaselt tolknev kopitanud sall. Ja kas see pole animatsioonide kirjutamata kuldreegel, et tegelased, kellel puudub kael, tekitavad umbusaldust? Järjes tehtavad pilguheidud tema õnnetuvõitu minevikku ei tekita kaastunnet ning tema juhtumised ei pane kaasa elama. Filmil justkui puudub selge ja ühtlane narratiiv - pigem kujutab see endast veidrat sketšide komplekti, mis isegi ei eelda algusest lõpuni vaatamist. Aga kes teab, võib-olla ongi väiksema vaataja jaoks, kellel mitmekordseks vaatamiseks olemas DVD, mugav menüüst juhuslik peatükk valida ning filmist suvalisi juppe vaadata? Tervikuna jätab "Despicable Me 2" igatahes külmaks, kuid vähemalt koitis mul nüüd, et negatiivsed tunded esimese osa suhtes ei olnud tingitud halvast tujust või millestki sellisest.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar