Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 9. oktoober 2013

"Monsters University" (2013)

Need ajad on paraku möödas, mil Pixar maagilisel kombel meistriteose meistriteose järel tegi, kuid pisut rahulikumalgi perioodil on nende ponnistused endiselt lõbusad ja hoogsad, tuues samal ajal oma elegantse värvikirevusega halli päeva veidi värvi. "Monsters University" puhul võttis Pixar šablooniks enda 2001. aasta hiti "Monsters, Inc." Monstropolise-miljöö ning tegi põhimõtteliselt oma versiooni klassikalisest kolledžikomöödiast "Animal House". Kusjuures tulemus on niivõrd lõbus, et vaatasin tervet filmi siira naeratusega, mis paneks Mona Lisagi piinlikkust tundma - väga palju elavat pullitegemist kollide ülikooli soomuseliste, kombitsaliste ja karvaste poolt.

Vigurdamise kõrvalt kujutatakse kenasti ka kooliskäimise mitte kõige helgemaid külgi: kollidest peategelastel on, nagu paljudel inimestelgi, probleeme kohanemise, sõprade leidmise, enda parimate külgede näitamise ja muuga. Pixar võib vanade karakterite taaskasutamisega endast küll laisa ja vähemotiveeritud mulje jätta, kuid stuudio hästiorganiseeritud ja õigestimeelestatud meeskond kõnnib juba sissetallatud rajal väga õigesti, sest "Monsters University" ei mõju üldse kulunult. Vastupidi - film on nakkavalt energiline ning sellest õhkab värskust ja kvaliteeti. Ühtlasi on meeldiv vahelduseks vaadata arvutianimatsiooni, mis ei eputa võimsate loodusvaadete ja muu sellisega. Kaunis, meeleolukas ja meeldivalt positiivne naerutaja.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar