Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 3. oktoober 2013

"The Internship" (2013)

Film ei läinud absoluutselt korda nagu suurem osa USA komöödiatest, kuid vähemalt ei jätnud "The Internship" mulle kordagi muljet, nagu ainus eesmärk olnuks Google'it häbitult reklaamida. Tõepoolest, firma poolt pakutavast idüllilisest töökeskkonnast on avaldatud hulgaliselt artikleid ja film püüab seda läbi huumoriprisma illustreerida, kuid komöödia peamine mõte on ikkagi näidata, kuidas kaks keskealist meest, kes pole kaasaegse tehnoloogiaga absoluutselt sina peal, üritavad äsja ülikooli lõpetanud noorte arvutinohikute seas silma paista ning lõpuks võitjana välja tulla - Google'it kasutati lihtsalt värvika tausta kujundamiseks ning vaevalt see asja kuidagi etemaks muutnud oleks, kui peategelased otsustanuks praktikale minna mõnda analoogilisse väljamõeldud firmasse. Seda pole samas mõtet varjata, et film tekitab kange tahtmise terve ülejäänud päeva Bingi kasutada.

"The Internship" ei ole huumori poolest ülemäära äkiline ja püüab üldiselt olla viks ning viisakas, kuid kannatab peaasjalikult liigse kestuse tõttu. Miskipärast kipub suurem osa nüüdisaegsetest Hollywoodi komöödiatest olema kaks tundi pikad ja tingituna nende episoodilisest iseloomust tekib alati tunne, et vähemalt neljandiku võiks ilma eriliste kadudeta välja rookida. (Peaaegu) kõik neist kujutavad niikuinii tegelasi, kes peavad pärast enda jaoks tavapäratusse kohta või situatsiooni sattumist läbi raskuste tähtede poole püüdlema, ja seda on parimal juhul püsivalt lõbus jälgida vaid juhul, kui tähtedeni umbes nii pooleteise tunniga jõutakse - muidu hakkab film end lihtsalt katkise plaadi kombel kordama. Katsu sa vaid nimetada mõni suurepärane komöödia, mis on näiteks kahe ja poole tunni pikkune!

Film tuletas muide meelde, et suurfirmadel on kombeks tööintervjuudel esitada kandidaatidele äärmiselt ebaharilikke küsimusi. Kae ise: 25 weirdest job interview questions of 2012.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar