Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 16. oktoober 2013

"The Wicker Man: The Final Cut"

Tänavu leiti Harvardi filmiarhiivist (Suurbritannia) õudusfilmide "Citizen Kane'iks" nimetatud "The Wicker Man'i" (1973) kadunukspeetud "täielik versioon", mis mõistagi tagas põhjaliku restaureerimistöö režissöör Robin Hardy käe all, et armastatud kultusklassik saaks jõuda taas kinolinadele ning välja tulla ka DVD'l ja Blu-ray'l (The Final Cut'i nime all). Summerisle'i saarel aset leidev "The Wicker Man" on kummitusliku atmosfääriga müsteerium, mida tuntakse peaasjalikult ikoonilise kulminatsiooni poolest, ja film on alates esmakordsest väljatulekust (mis ei toonud sellele just kohese rahalise edu) pälvinud kriitikute heakskiidu ning saanud ka väga toetava fännibaasi.

93 minuti pikkune The Final Cut ei eristu sisu ega kestuse poolest radikaalselt olemasolevatest versioonidest, kuid enda filmi jätkuvalt kiindunud Hardy nimetab verivärsket varianti lõplikuks ja enda algsele nägemusele lähedaseimaks, seega kui peenelt veider ja paljude jaoks unustamatu film siiani nägemata, on nüüd mugavaim aeg seda viimaks teha. Versioonist sõltumata on muidugi põhjus, miks "The Wicker Man" kuulub märkimisväärseimate klassikaliste õudusfilmide sekka, paganlikku riitust kujutav hirmuäratav kliimaks, milles leiduvad kaadrid on universaalselt sama tuntud kui näiteks vaimust võetud Regan "The Exorcist'is" või koridoris seisvad kaksikõed "The Shining'us" ning aastakümnete jooksul andnud inspiratsiooni lugematutele teistele režissööridele.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar