Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 6. november 2013

"2 Guns" (2013)

Nagu ka näiteks unustatud "The Losers" või hiljuti järje saanud "Red", on "2 Guns" koomiksiseerial baseeruv märulikomöödia, mis pöörasuse kasuks realismi mingil määral ohverdab, kuid siiski enam-vähem sidusat süžeed ning filmilikke, aga mitte üleliia jaburaid tegelasi omab. Parimal juhul kõlbulik mõnel igaval õhtul telekast piilumiseks, kui on tagumine aeg kojutoodud pitsa karbist välja võtta ja külm õlu avada - lihtne film lihtsale tüübile, kes tihkab aju paariks tunniks välja lülitada. Põhimõtteliselt on see film meestest, kes räägivad palju, aga ütlevad väga vähe. Vahepeal rebivad nad genitaalide teemal kildu, tihtipeale satuvad ohtu. Esineb ka tulistamist. Ja nii edasi.

Muheda semufilmi algmed on kahtlemata olemas, kuid korralike keemiliste reaktsioonide ning nakkava sünergia puudumine keelab "2 Guns'il" selleks reaalselt materialiseeruda. Islandilt Hollywoodi filme tegema roninud režissöörist Baltasar Kormákurist jääb üldiselt mulje kui tüüpilisest filmistuudio etturist, kellele antud juhul ei jäetud hingamisruumi, võimalust oma reeglite järgi mängida. Ilmselt sellest on tingitud ka visuaalse energia ja isikupärase stiili täielik puudumine, mis on minu hinnangul niisuguste filmide puhul samuti probleemiks ja süüdi nende üksluisuses. On muutunud liigagi ootuspäraseks, et ülemaailmselt tuntud staaridega pakutakse sellist taimetoitu. Kui alles hiljuti kinnitas "Flight" mu veendumust, et Denzel Washington on näitlejaks sündinud, siis laisa ja lollina tunduva Mark Wahlbergi suhtes on mul tekkinud totaalne nulltolerants.

Minu jaoks on mõistmatu, kuidas köhasiirupiga liialdanu uimane ilme ja äsja lõunauinaku lõpetanu hääl võimaldavad tal endiselt suurtes Hollywoodi stuudiofilmides püstoliga vehkida. Wahlbergi kolmest ilmest on ebameeldivaim tema pahaendeline "mu aju töötleb uut informatsiooni ja ma üritan samal ajal ähvardav tunduda" (seesama, mis tal postitusele lisatud posteril on). Ei leidu vist näitlejat, kelle lõust sobiks paremini seletavasse sõnaraamatusse "ilmetu" juurde illustratsiooniks. Vähemalt ei ole tema etteaste "2 Guns'is" üdini piinlik, kuna tema tegelane pole enamat kui naljatilk, kes aeg-ajalt tulistab, ja sellega tuleb Wahlberg toime. Tõsisemates draamades nagu "The Fighter" on ta see-eest lausa mürgine.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar