Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 16. november 2013

"Bedevilled" (2010) / "The Yellow Sea" (2010) / "Hours" (2013)

"Bedevilled" ("Kim Bok-nam salinsageonui jeonmal", 2010)

Üsna lihtsa ideestikuga kättemaksudraama, millel takistab liiga õudusfilmilikuks muutuda realistlik probleemikäsitlus ja ilus suvine miljöö. Mõnes mõttes võib seda nimetada Lõuna-Korea "I Spit on Your Grave'iks", kuid moraalselt sündsusetu tegevuse tagajärjed on psühholoogilisemad ja selle ulatus suurem, sest film jälgib tervet saarel elavat inimeste seltskonda. Välja on kujunenud kummaline hierarhia ja seadused otsekui puuduvad. Kummastav on ruttu tagaplaanile jääva peategelase ükskõiksus orjaks ja peksukotiks saanud sõbra heaolu suhtes, mis on kujutatavatest vägivallaaktidest ehk hullemgi.

"The Yellow Sea" ("Hwanghae", 2010)

Üle keskmise kaasakiskuv, aga frustreerivalt laialivalguv põnevik suurepärase "The Chaser'i" režissöörilt Hong-jin Na'lt. Kahest eksisteerivast versioonist lühemgi tekitab tahes-tahtmata tunde, et selguse mõttes tasunuks üht-teist kärpida. Eks režissööri taotluseks oli selgelt teha suure haardeulatusega filmi, milles oleks eraldi peatükid ja kõvasti keerdkäike - lihtsalt kõige ülekülluse tõttu võib osutuda raskeks järge pidada. Lõuna-Korea thrilleritele omane kalk õhustik ja toorus on loomulikult olemas ka selles filmis ja mis muu need nii köitvaks teeb.

"Hours" (2013)

Kuulsa Hollywoodi käiguvahetaja Paul Walkeri käpardlik katse kanda tervenisti enda õlgadel kammerlikku draamat, milles kahekõnet ja sündmusi vaid näpuotsatäis. Nagu arvata võib, ei tule tal see soolo kuidagi välja, sest näitlejana on Walker nii puine, et ei torkaks männimetsas silmagi. Hüljatud New Orleansi haigla, milles orkaan Katrina ajal toimunut vaatleva filmi tegevus aset leiab, mõjub tänu korralikule valgustusele usutavalt ning set-up on üldiselt korralik, seega oleks "Hours" võinud mõne noore andekama näitleja jaoks olla hea võimalus triumfeerida. Walkeri ainsaks oskuseks näib olevat käsu peale higistamine, nii et millest me enam räägime.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar