Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 13. november 2013

"Machete Kills" (2013)

Kui internetis leiduv informatsioon ei valeta, läks mexploitation-jaburuse "Machete Kills" valmisvorpimine maksma tervelt 20 miljonit dollarit. Hämmastav, kuna suurem osa filmist näeb välja, nagu režissöör Robert Rodriguez oleks selle teinud enda tagaaias (kohas, kus põhimõtteliselt asub ka tema Troublemaker Studios) - näiteks on isegi Mehhiko imemees hakanud jultunult kasutama green screeni, mis on kaasaegsete odavfilmide kõige odavam võte. Pealekauba on niiehknaa aru saada, et film tehti ainult järje tegemise eesmärgil, mis pole kunagi hea märk. Teoreetiliselt peaks tulema veel kolmas osa, millele tehakse põhjalik sissejuhatus juba antud filmis ja mis kannab pealkirja "Machete Kills Again... In Space" (ausalt!), nii et võib-olla jääb tuikuv "Machete Kills" õnnetult stardipaugu ja finišijoone vahele, tuginedes ainult vanade naljade kordamisele (pole tarvis jälle vihjata, et Machete ei ole hingega digitaalajastus). On muidugi üllatav, et keegi võiks siiani kolmanda filmi tegemisest üldse huvitatud olla, sest "Machete Kills" on isegi 20 miljoni dollari tagasiteenimisega meeletult hädas olnud.

Aga hästi - las poisid (ja tüdrukud) lõbutsevad. "Machete Kills" haiseb haltuura järele, ent see ei tähenda, et filmil poleks teatud väärtusi. Lohakalt ja kiiruga tehtud või mitte - filmi siiralt eneseteadlik ja absurdne huumor lihtsalt panevad rõkkama. Järg on kummardus tõsiasjale, et "Machete" ei võtnud end kuigi tõsiselt ja seekord on hoiduti endale piiride seadmisest, et temperatuur oleks võimalikult kõrge. Võib-olla on aga just see põhjus, miks filmist puudub "Machete" tähelepanuväärseks muutnud tõsine kommentaar immigratsiooni ja sellega seonduvate poliitiliste mahhinatsioonide kohta. Jah, "Machete Kills" on pöörane ega kavatsegi selle eest vabandada, aga järjena on see kui esimese filmi alaarenenud poolvend, kes toitu laiali loobib ja seinad täis sodib. Machete on kõige toredam endast kolmandas isikus kõnelev mehhiklane, aga mulle piisanuks täiesti ühest filmist. Loodan muide, et popstaar Lady Gaga tegeleb aja leidmisel näitlemisega edaspidigi, sest ta paistab nt. kiiksuga horrorfilmidesse justkui loodud olevat...!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar