Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 14. november 2013

"Red 2" (2013)

Tänavu on saanud nigela järje mitu kassahitti, mis tegelikult järge ei vajanudki, kuid vähemalt "Red 2" võib piinlikkust tundmata soovitada neile, kelle jaoks esimene film kerge meelelahutusenagi toimis, sest tänu samadele stsenaristidele ja osatäitjatele on neil vägagi sarnane DNA - erilist allakäiku toimunud pole. Filmis üles astuvate Oscari-võitjatest veterannäitlejate sekka on sedapuhku lisandunud sarmikas vanameister Anthony Hopkins, kes näib samuti hinnas hoidvat tõsiasja, et "Red'i" filmide eesmärk on anda pensionieas või sellele lähenevatele staaridele võimalus korralikult kildu rebida ja kuulipildujat kasutada. Reumat pelgavate näitlejate perspektiivist on sel kindlasti omamoodi terapeutiline mõju ja kui õnnestub nii keskmise kinokülastaja tujugi heaks teha, siis on ju kõik võidumehed.

Eriline scene stealer on muidugi LSD mekkimisega liiale läinud vandenõuteoreetikut Marvinit kehastav John Malkovich, kes kinnitab taas, et on selle lahja, aga lõbusa seeria naljakaim lüli. Tore, et filmi teenistuses on nii särav seltskond näitlejaid, kuna süžee ei kuulu just "Red 2" tugevuste hulka. Kõigist mannetutest plot device'idest on 'ohtlik pomm' arvatavasti mannetuim ja konfliktide tekkimise tagavad osade tegelaste etteaimatavalt reeturlik käitumine ning heas Lõuna-Korea sarimõrvarifilmis "I Saw the Devil" hiilanud Byung-hun Lee, kes mängib usinat palgamõrvarit. Eks "Red 2" ole tõele näkku vaadates pigem lihtsameelne märulikomöödia, mis tulevikus aktiivsete telekavaatajate õhtuid sisustama hakkab, kuid filmina on see oma juurtele truu (seeria põhineb kaudselt samanimelisel koomiksiseerial), ühtlasema tempoga kui esimene osa ning kindlasti sama vaimukas. Ja stuudio Lionsgate on enam kui huvitatud kolmanda filmi tegemisest.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar