Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 2. november 2013

"The To Do List" (2013)

2 Live Crew põlastusväärse laulu Me So Horny saatel algav sekskomöödia ei ole just midagi, mis minus ülemäära entusiasmi saaks tekitada, kuid vähemalt taipasin ruttu, et "The To Do List'i" väljakannatamiseks on tarvis endamisi korrutada, et film on üdini eneseteadlik ning ei naera mitte tegelastega ühes, vaid nende üle. Vastasel juhul tuleks seda nimetada absurdikomöödiaks, kuna isegi pärast "American Pie'd" ja selle miljardeid kloone ületab tegelaste meeletu seksihuvi igasugused realistlikkuse (ja inimlikkuse) piirid. Mis iganes stsenaristi ja režissööri Maggie Carey täpseteks motiivideks ka ei olnud - film kargab kogu massiga nii sügavale rõvejärve, et näitlejatele kasutada antud terane dialoog tundub tühise kasutu sosinana.

Tragil peaosatäitjal Aubrey Plazal on juba päris mõõdukas austajaskond, ent mulle ei ole see naermast keelduv monotoonse häälega tüdruk kunagi meeldinud ja uues valguses ei suutnud ta end selle filmigagi näidata. Pealegi on hoora kehastamine asjalik karjäärivalik vaid juhul, kui oled Julia Roberts. Ilmselt teleseriaali "Girls" populaarsusest osa saada tihkav "The To Do List" ekspluateerib ükskõikselt nilbet huumorit ega isegi jõua viimaks kuhugi, mis on üpris irooniline filmi kohta, milles saavutused nii olulist rolli mängivad. Nimekirjateemaliste filmide seast ei ole "The To Do List" sugugi naljakam kui "Schindler's List", aga kindlasti on see sama kole. Just niisugused mõttetud komöödiad äratavad minus märatseva puritaani.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar