Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 17. detsember 2013

Lou Reed (1942-2013): "The Blue Mask" (1982)

Oktoobris suri maksatüsistuste tõttu muusik Lou Reed, kes oli kuuekümnendatel bändi The Velvet Underground ninamees ja hiljem võrdlemisi edukas sooloartist. Mälestamise mõttes teen mõned postitused, arvustamaks lühidalt tema tähelepanuväärsemaid albumeid.
"THE BLUE MASK" (1982) on selline album, mille mõni intelligentne, aga segaduses teismeline oma toas võimalikult valjusti mängima paneks, kui terve maailma peale tige on. Album on lihtsalt häbematult korralage ja mürarikas. Eriti kehtib see nimilaulu puhul, mis tekitab tunde, nagu oleksid südaööl mõnes eriti mürgises baaris kinni ja keegi püüaks sulle viskipudeliga kolonoskoopiat teha. Aga Lou Reed oli üks selliseid, kelle müra oli enamasti, noh... mask! Tegelikult on "The Blue Mask" temaatiliselt väga mitmekülgne album kaosest ja kaotusest ja märtritest, aga samal ajal ka naistest ja konkreetsemalt Reedi tolleaegsest abikaasast Sylviast. Muusikalise tööna ehk veidi ülehinnatud, aga kahtlemata küpsem kui paljud teised artisti õnnestunumad albumid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar