Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 16. detsember 2013

Lou Reed (1942-2013): "Coney Island Baby" (1975)

Oktoobris suri maksatüsistuste tõttu muusik Lou Reed, kes oli kuuekümnendatel bändi The Velvet Underground ninamees ja hiljem võrdlemisi edukas sooloartist. Mälestamise mõttes teen mõned postitused, arvustamaks lühidalt tema tähelepanuväärsemaid albumeid.
"CONEY ISLAND BABY" (1975) oli Lou Reedi jaoks väheolulisem vahepeatus ning kahtlesin vajalikkuses selle kohta postitust teha, kuid ühes 1984. aasta "New Sensations'iga" on see inimkõrvade jaoks üks kergemaid Reedi plaate ja ma ei tea, mees, aga Crazy Feeling ja She's My Best Friend on lihtsalt väga meeldivad laulud. "Coney Island Baby" on toretsev ja vähenõudlik album, mis kuulajaga tüli norimata jutustab malbeid New Yorgile keskenduvaid mesilugusid. Kui see mõnel peol mängima panna, ei küsitaks "Mis lärm see on?" nagu juhtuks ilmselt paljude Lou Reedi plaatide puhul. Vahest õnnestuks keegi tantsimagi saada. Seitsmekümnendatel oli Reedi loomingu juures midagi väga sadomasohhistlikku ja "Coney Island Baby" puhul see lihtsalt ei kehti.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar