Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 17. detsember 2013

Lou Reed (1942-2013): "New Sensations" (1984)

Oktoobris suri maksatüsistuste tõttu muusik Lou Reed, kes oli kuuekümnendatel bändi The Velvet Underground ninamees ja hiljem võrdlemisi edukas sooloartist. Mälestamise mõttes teen mõned postitused, arvustamaks lühidalt tema tähelepanuväärsemaid albumeid.
"NEW SENSATIONS" (1984) on Lou Reedi bubblegum pop albummillel ei ole kuigi tõsiseid taotlusi, aga muusika on humoorikas ning kohati päris teravmeelsed laulusõnad takistavad sellel tüütavaks muutuda. Kaheksakümnendatel, mil muusikavideod ja arvutid muusikaäris olulist rolli mängima hakkasid, lubas nii mõnigi mainekas sooloartist endale kerglasema musa tegemise luksust. Vähemalt Reed suudab "New Sensationsiga" luua ühtlase pildi pidevalt sekeldustesse sattuvatest või lihtsalt neurootilistest linnainimestest. Pealegi oli Reed juba tõestanud, et mida ta ka ette võtta ei otsustanuks, ei läinud kaduma tema essents. Pärast muusiku surma valasid tulihingelisemad fännid kindlasti leinapisara, kui Turn to Me'd kuulama juhtusid. Ja I Love You, Suzanne on eriliselt lõbus.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar