Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 21. detsember 2013

"Mr. Morgan's Last Love" (2013)

Eile jagati ühel koolitusel jalustrabavat infot: kui nooruses mõtleb inimene muudkui tulevikule, siis teatud eas, kui juuksed juba halliks on läinud, hakatakse senist elu meenutama ning juurdlema, kas sai end ikka õnnelikuks tehtud. Äkki selle tõttu teevadki mind seest soojaks draamad eakatest inimestest - isegi helgematel hetkedel on nende arukas pilgus kurblik säde, mis vihjab möödanikust igatsevalt kinni hoidmisele. Et see aga lämmatavaks ei muutuks, tuleb leida oma ellu uusi inimesi ja kogemusi, sest keegi ei soovi päevad läbi pargipingil istuda ja tühjusesse jõllitada.

"Mr. Morgan's Last Love'i" Matthew Morganil (Michael Caine) veab selles mõttes noore Pauline'iga tutvudes tohutult: neiu meenutab esmalt mehele surnud abikaasat, kuid hakkab siis tema ellu värskust tooma. Teisisõnu oli filmi kirjutanud ja lavastanud Sandra Nettelbecki käsutuses paljutõotav lugu ning võrratud näitlejad, aga lõppude lõpuks ei ole "Last Love" midagi sellist, mida isiklikult meenutama jääksin. Primitiivsel tasandil Morgani ja Pauline'i vaheline (platooniline) suhe töötab, ent ühel hetkel hakatakse liialt toonitama, kui healoomuline on mehele Pauline ja kui nõmedad on olnud kõik teised ta elus - eriti lähedased. Film kiilub vaimselt kinni, kui Morgani distantseerinud võsukesed mängu tuuakse, sest see hakkab keskenduma teravale emotsionaalsele vehklemisele, ähvardades õrnuse minetada. Tegelastega juhtub filmi jooksul nii palju, et lõpuks ei mõju nad täiesti ehedatena. Michael Caine on Morganina muidugi suurepärane ja ainuõige põhjus filmile pilgu peale viskamiseks. Tema ilmes ei viita miski haledusele - selles on tähelepanelikkus ja kindlameelsus. Filmi ta kahjuks vähem jäärapäiseks ja kohmakaks ei tee.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar