Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 9. detsember 2013

"Open Grave" (2013)

Vaimuvaene õudukas mehest, kes ärkab surnukehadest kubisevas augus ega suuda parimagi tahtmise juures meenutada, kuidas ta sinna sai või kes ta üldse on. Peatselt kohtub ta seltskonna inimestega, kellel on samasugune probleem. "Open Grave" on müsteerium, millesarnaseid on alati Brad Anderson armastanud teha: tegelased on sama suures teadmatuses kui vaataja ning põnevus seisneb nendevahelistes konfliktides ja uutes paljastustes. Film ei ole mõttetult salatsev, reetes ruttu, milliste ohtudega tegelased silmitsi peavad seisma, nii et selle suhtes ei tarvitse palju kukalt kratsida. Peamiseks mõistatuseks on nende isikliku olukorra täpsed asjaolud.

Üldiselt tasub niisuguse linaloo nautimiseks sisust võimalikult vähe teada, kuid võib öelda, et "28 Days Later" ja "The Walking Dead" on suureks inspiratsiooniks olnud. "Open Grave" on eelarve kohta liigagi ambitsioonikas, kuid ikkagi jääb mõistmatuks, kellele film täpselt suunatud on, sest see on liiga kerge, et õudusfilmidesse kiindunuile imponeerida; ülejäänutele piisab vast eelmainitud populaarsest telesarjast. "Open Grave'i" puhul on põhiprobleemiks kindlasti lõpp, mis on liiga melodramaatiline ja tekitab lihtsalt ükskõiksust. Asi seegi, et asjalikud näitlejad suudavad seda seiklust enam-vähem koos hoida, eeskätt Neill Blomkampi kassahittidest tuntud Sharlto Copley. Kuna peaaegu igaüks neist on erinevast rahvusest, võib kindlasti häirivaks osutuda tugevate aktsentide mitmekesisus. Nii võiks ju alustada mõnd väärt anekdooti: "Hispaanlane, sakslane, lõuna-aafriklane ja britt lähevad Ungarisse õudusfilmi tegema..." Hispaanlaseks antud juhul režissöör Gonzalo López-Gallego, kes tegi ka vähestele meeldinud kosmosehorrori "Apollo 18".

3 kommentaari:

 1. Kahju. Tahtsin seda isegi vaadata nüüd lähiajal, kuid tuleb vist vahele jätta.

  VastaKustuta
 2. See film ei näita hinnet! Kas mul midagi ei sobi?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Meelest läks selle puhul, nüüd on olemas. 4/10

   Kustuta