Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 19. detsember 2013

"Runner Runner" (2013)

Kui kunagise hittsingli 'Cry Me a River' esitaja Justin Timberlake näitlemisega tegelema hakkas, ei tahtnud see tal kuidagi välja tulla, aga sellegipoolest on mees viimaste aastate jooksul paar arvestatavat rolli teinud. Teoorias on selline kena kutt nagu Timberlake perfektne valik "Runner Runner'i" peaossa, sest see on kerge põnevik noorukile, kes fantaseerib muudkui rahast, võimust, kasiinode külastamisest ning eksootilistest naistest, kuid teistele tuletab film hoopis meelde aegu, kui põnevikud nagu "Edison" Timberlake'i osaluse pärast kõvasti kannatasid. Arvatavasti on ta tolereeritav just väikestes kogustes, sest ainus, mis Timberlake'i puhul "Runner Runner'is" särab, on hambad. Ja ega Ben Affleckist (kelle hääl võiks murdumise lõpetada) ja Gemma Artertonist koosnev tugimeeskond palju parem ole.

Filmist on kriitikud küll liiga negatiivses valguses kirjutanud, sest magedale imiteerimisele vaatamata on süžee on üle keskmise kaasakiskuv ning Afflecki kehastatud Ivan intrigeeriv. Seda enam teebki nukraks tegelaste ühedimensionaalsus ja näitlejate puisus. Pealegi mängivad ropprikaste omavahelised suhted ja nende manipulatiivne käitumine filmis tähtsamat rolli kui hasartmängude telgitagused. "Runner Runner'i" stsenaristide jaoks polnud see esimene kord selleteemalist filmi kirjutada - nimelt kirjutasid nad kord suurepärase pokkerifilmi "Rounders", ent kuna viimasesse leiti andekad näitlejad ja sellel ka tugevam reaalsustaju oli, pole erilist küsimust, kumba tegelikult vaadata tasuks. Ekstaasi tekitab see kuivetu kasiinopõnevik ainult tõelistes Timberlake'i fännides, nii et vähemalt 15 inimest siin ilmas on ühe unustamatu filmielamuse võrra rikkamaks saanud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar