Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 12. detsember 2013

"The Hobbit: The Desolation of Smaug" (2013)

Kui tehti teatavaks, et on plaan mitte kuigi paksu lasteraamatu "Kääbik" põhjal kallis filmitriloogia teha, kratsisid paljud üllatusest kukalt, sest see tundus pehmelt öeldes teostamatu, aga etskae...! Küllap kõnelen nii mõnegi eest, kui väidan, et "An Unexpected Journey" on lummav seiklusfilm, millel õnnestub korraga jutustada üle ootuste vahva iseseisev lugu ning näidata esimesi samme suurel rännakul kääbik Bilbo Bagginsi nooruses.

Teekond jätkub "The Desolation of Smaug'is" ehk "The Hobbiti" triloogia teises filmis, aga kuna algus on teadupärast juba tehtud ja lõpp pole veel õieti saabunud, pole film kahjuks rohkemat kui tuim keskosa, mis ainult Keskmaa kõige kirglikumaid fänne vaimustada saaks. Kui "An Unexpected Journey" vahepeal tõepoolest venima kippus ja alles siis elevusttekitavaks muutus, kui kurjad jõud kangelastele eriti kõvasti kuklasse hakkasid hingama ning algas paaniline põgenemine, siis "The Desolation of Smaug" on algusest lõpuni mõistmatult monotoonne. Filmil  puudub arvestatav kliimakski (otsad jäetakse mugavalt lahtiseks, et kolmanda osa ootus oleks suurem), ehkki kangesti rõõmu püütakse pakkuda neile, kelles enim põnevust tekitanud lohe Smaug.

Kindlat põhjust, miks film nõnda igav on, pole lihtne määrata, aga taustamuusikagi tundub tempokamate stseenide ajal hämmastavalt üksluine. Arvatavasti on häda põhiliselt selles, et puudub kindel kangelane, kuna Bilbo ise ei paista tema kaaslasteks olevate päkapike seas kuidagi esile ning paljude poolt armastatud Gandalf tegutseb sedapuhku teistest eraldi. "The Desolation of Smaug" toimib vaid kahe ja poole tunni pikkuse proloogina eesootavale eepilisele finaalile ehk "The Battle of the Five Armiesile". Film näeb mõistagi kaunis välja - Peter Jacksoni ja tema usina meeskonna loodud maailma usutavust pole vist mõtet kiitma asudagi -, ent ainus asi, mis selle puhul erutusvärinaid tekitab, on Smaugi (Benedict Cumberbatch) hurmav hääl.

3D on, nagu ikka, saatanast. Vaatasin umbes pool tundi filmist ilma 3D-prillideta ning ainult mõni kaader oli hägune. Film nägi prillideta palju kaunim välja, kuna polnud pooltki nii tume.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar