Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 6. jaanuar 2014

"Bad Taste" (1987)

Peter Jacksoni kultusfilmide "Braindead" ja "Meet the Feebles" fänn olen olnud pikki aastaid, kuid tema varastest teostest oli sama kurikuulus debüüt "Bad Taste" mingil põhjusel endiselt nägemata. Olgu siinkohal märgitud, et minu silmis ei oleks Bilbo Bagginsil ega tema sõrmusel parimagi tahtmise juures võimalik naljalt üle hüpata lõbusatest splätteritest, mida Jackson ilusal kodumaal nooruspõlves väntas. Ootustele "Bad Taste" igatahes vastab, sest tegu on pretsedenditu (ja sugugi mitte nii amatöörliku) autorifilmiga, mille puhul olematu eelarve on absoluutselt marginaalne. Suur osa rahast kulus selgelt silmapaistvate gore-efektide loomiseks, mis ühes tulnukate iseäraliku profiili ja Uus-Meremaa loodusega annavad filmile palju visuaalset sära.

Film pole nii kaootiline ega hüsteeriliselt naljakas kui kaks eelmainitut (muidugi võib asi olla selles, et hoopis ma ise olen tõsisemaks läinud), kuid ega see esimene aia taha läinud, olles musternäidis ühe hakkaja filmitegija praktilisusest ja kannatlikkusest. Boonusena sai YouTube'i vahendusel otsa vaadata pooletunnist dokki "Bad Taste'i" tegemisest ("Good Taste Made Bad Taste"), mis reedab, et filmi tegemiseks kulus tervelt neli aastat - kõik stseenid võeti üles vabadel nädalavahetustel. Tulnukate maskid lõi Jackson ema köögis, tekitades aeg-ajalt olukordi, kus perel polnud võimalik õhtusööki ahju panna, kuna noorel filmitegijal oli seda tarvis lateksi soojendamiseks. Naljakas mõelda, et alles hiljuti vaatasin läbi 3D-prillide sadade miljonite dollarite eest tehtud blockbusterit "The Hobbit: The Desolation of Smaug" (arvustus), mille valmimise eest vastutanud mehikese karjäär algas küllaltki rõveda filmiga, kus tulnukatel plaan kasutada inimliha intergalaktilise kiirtoiduna, loomaks suupisteid, mida nad ise nimetavad sapien burgeriteks ja chewy homo nuggetsiteks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar