Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 8. jaanuar 2014

"Cloudy with a Chance of Meatballs 2" (2013)

Psst! Kui see info sinuni veel mingil põhjusel jõudnud pole, siis teen siingi teatavaks, et pompoosne ja allasurumatut söögiisu tekitav "Cloudy with a Chance of Meatballs" on viimaste aastate üks alahinnatumaid arvutianimatsioone - eriti silmas pidades, et filmi tootis alati Disney ja DreamWorksi varjus olnud ja valdavalt mõttetuid lastekaid teinud Sony animatsioonistuudio ("The Smurfs"). Kuna neil õnnestus pentsiku looga lasteraamat vormida värviliseks ja ekstrentrilisest huumorist pakatavaks visuaalseks suutäieks, ei pane imestama, et "Cloudy with a Chance of Meatballs 2" valmis grilliti; viimasel ajal paistab see niigi kehtivat iga arvutianimatsiooni puhul, sest originaalseid ideid napib ja olemasoleva hiti populaarsust on mugav ekspluateerida. Isegi huvitavuselt värvi kuivamisega võrreldav "Planes" (arvustus) saab kahjuks teise osa.

Järgede tegemises pole otseselt midagi halba, kui tegelased on küllalt toredad, et anda neile võimalus veel kord särada, aga paraku haiseb selline käitumine rahanälja järele, millest jääb kuidagi ebasiiras mulje. Õnneks tekitas "Cloudy" veidrikust teadlane Flint Lockwood piisavalt positiivseid emotsioone, et tegijate motiividest sõltumata järge uudishimuga suhtuda, veel enam, et lugematute ihmjate draamade kõrval kulub selline kaunis roog marjaks ära. "Cloudy" filmide oskus kõige hea ja parema abil ekstravagantseid värviplahvatusi luua mõjub silmadele lihtsalt hellitavalt... ja kõhule terroriseerivalt. "King Kong'ist" inspiratsiooni ammutava järje puhul on härjal muidugi sarvist haaratud ja fantaasial (või õigemini söödaval) lennata lastud, kuid filmi katab ebameeldiv hallitus selgelt tellimustööna valminud ja suure seltskonna poolt kokku pandud stsenaariumi näol, mille pärast film kuidagi korralage ja sihitu on. Pealekauba peab see end naljakamaks kui tegelikult on, kuuludes pigem just infantiilsete ja hüperaktiivsete arvutianimatsioonide hulka. Nagu ka esimese osa puhul, tuleb kiita, et tegijad ei tundnud vajadust "WALL-E" teed minna ja nina alla hõõruda, kui suur probleem on just üks põhilisi haigusi USA's ehk kontrollimatu õgimine, sest temaatika annab selleks ju soodsa võimaluse. Visuaalselt on film muidugi stimuleeriv, nii et kui kellelgi peaks olema nälg millegi kerge ja kireva järele, siis "Cloudy 2" on ilmselt puuvili, mida võib koorida. Lihtsalt see on päris unustatav.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar