Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 11. jaanuar 2014

"Last Vegas" (2013)

Mnjah, arvasin, et selle filmi puhul kannan mõtted 3-in-1 postitusse, aga viha nõuab suuremat ruumi. Kui paljusid pettuma pannud "Stand Up Guys'i" kasuks rääkisid minu meelest lummav melanhoolsus ja mõnus urbanistlik miljöö, siis "Last Vegas" on küll väljavabandamatult arulage ja piinlik nõmedus, mille põhjapanevaks probleemiks ebaoriginaalsus: ühe semuseltskonna pöörased seiklused patulinnas ei suudaks enam vist võhikuski tuhinat tekitada. Tõsi, antud juhul täidavad osi eakad veterannäitlejad, kelle nägemine peaks alati meele heaks muutma, aga nad jätavad võltsi ning ükskõikse mulje, moondades terve ettevõtmise eepiliste mõõtmetega nurjumiseks. Jah, isegi Morgan Freeman, kes on teadupärast class act ja suudab endast alati siira ja pühendunud mulje jätta. Olgem ausad... näha soiguvaid vanureid rinnakatelt striptiisitaridelt sületantse saamas ei tohiks olla kellegi arusaam heast meelelahutusest. Mul on seejuures hea meel, et neil on võimalik võtta sinist tabletti, et vanadus liiga tõkestav poleks, aga kus on minu tablett selliste filmide unustamiseks või lausa ignoreerimiseks?

Vähegi päästvat mõju avaldab justkui unustushõlma vajunud Mary Steenburgen, kes annab paljudele stseenidele erilise kuma. Muuhulgas on muutunud kannatamatuks, et Hollywoodil on igale vanusegrupile konkreetne definitsioon: kahekümnesed panevad pidu, neljakümnesed on ostnud maja ja kasvatavad lapsi ning seitsmekümnesed muutunud väsinuks ega vaja enamat kui jälle noorust meelde tuletada. "Last Vegases" tuleb see eriti tugevalt esile, kuna hallikstõmbunud mehed lõbutsevad kasiinodes ja klubides, mida täidavad just ükskõiksed ja aineid õgivad noored. "Last Vegas" on väärastunud põhimõtete ja imelike väärtushinnangute tõttu üks 2013. aasta filmidest, mis pole kõigest kahvatu, vaid koguni vihastav.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar