Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 13. jaanuar 2014

"Pacific Rim: Tales from Year Zero"

Ehkki ma pole siiani suutnud "Pacific Rim'ile" andeks anda laisavõitu käsikirja, mille tõttu on osad süžeelised punktid pentsikud ja tegelastevahelised vestlused elutud, võib visionäär Guillermo del Toro'le au anda visuaalselt hõrgutavaima 2013. aasta blockbusteri loomise eest. Kaijude ja jaegerite vahelised kähmlused moodustasid spektaakli, mis piletiraha enam kui väärt oli, pannes hinges peidus oleva poisikese kiljuma ning silmad-kõrvad mõnulema. Kuna põgus sissejuhatus filmi alguses ei laskunud esimeste kaiju-rünnakute ning Jaeger Program'i osas detailidesse, tekkis kangesti tahtmine pisut lisainformatsiooni saada, seda enam et del Toro oli nagunii mõelnud sisulise külje pealt välja rohkem, kui filmi suutis mahutada.

Huviliste heameeleks lasti välja del Toro valvsa silma all valminud tie-in graafiline romaan "Tales from Year Zero" (~100 lk), mis sisaldab näiteks filmis vaid viivuks näidatud San Francisco rünnakut (ehk esimese kaiju saabumist) ning järgnenud lahingut. Koomiksi jaoks nikerdatud story ja lisategelased just muljet ei avalda, aga eks eesmärk ole avada tausta jaegerite loomise, testimise ja arendamise kohta, muutes ehk vastuvõetavamaks jaburamat sorti tehnoloogilised kontseptsioonid, mis "Pacific Rim'is" rakendust leidsid. Näiteks häiris paljusid tõsiasi, et jaegerite juhtimiseks on tarvis kahe piloodi ajud omavahel ühendada ja luua nõnda üks ühine teadvus, et oleks võimalik nii massiivset kolakat liigutada - vaimukas, et sellist asja peetakse ebausutavaks linateose puhul, kus robotid püüavad tõrjuda tohutute koletiste rünnakuid. Tegelikult süvendab niisugune lahendus ju suurepäraselt jaegerite opereerimise emotsionaalset kaalu. Nüüd jääb üle vaid "Pacific Rim 2" oodata.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar