Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 2. jaanuar 2014

"The Butler" (2013) / "Enough Said" (2013) / "Lone Survivor" (2013)

"LEE DANIELS' THE BUTLER" (2013)

Meeletu ambitsioonikuse tõttu pole "Precious'i" lavastaja Lee Daniels'i "The Butler" läbinisti tõsiseltvõetav (näiteks endiste USA presidentide rollidesse valitud Hollywoodi näitlejad ei mõju usutavalt), kuid filmi teemakäsitlus on haarav ja biograafiliste sugemetega lugu, mis vaatleb muuhulgas mustanahaliste õiguste muutumist ning USA poliitilisi sündmusi viimase sajandi jooksul, lahutab meeletult hästi meelt. Film kaldub muidugi liigselt negatiivsusele (mis vaatevinklit arvestades on ehk õigustus, aga mitte vabandus) ning kõik ei taha päris hästi paika loksuda, aga üsna piiratud vahenditega tehtud peredraama kohta on film üllatavalt laiahaardeline ja, mis sa kostad, sugugi mitte üksluine. Daniels on öelnud, et tegi "The Butler'i" lastele ja küllap see filmi ka päästab, sest vastasel juhul võinuks see jõle pretensioonikas välja kukkuda.

"ENOUGH SAID" (2013)

James Gandolfini heitis 2013. aasta suvel hinge, nii et mitte sugugi üllataval kombel müüdi kõik PÖFFi seansid varakult välja - ikkagi näitleja üks viimaseid rolle ja puha. Saatuse tahtel on just "Enough Said" film, milles Tony Soprano esitleb enda pehmemat külge, meenutades gigantset kaisukaru ja pannes imestama, millised võinuks olla näitleja järgmised sammud. Lisagem juurde veel paar karismaatilist osatäitjat, ohtralt humoorikat dialoogi ja ongi üks rõõsk indie-maiustus valmis. Originaalsuse puudumine on probleemiks (sarnasused näiteks "Cyrus'ega" on mu meelest eitamatud) ja tegu oleks kui mõne kvaliteetse sitcomi pooleteisetunnise episoodiga, aga film on aus ja südamlik ega nõuagi vaatajalt palju enamat kui soovi millegi kerge järele.

"LONE SURVIVOR" (2013)

Vahelduseks üks film Mark Wahlbergiga peaosas, mis pole totaalne pläga ja kus ta ei jätagi muljet, nagu oleks just narkoosi alt välja toodud, nii et selles osas võib pöidlad õhku virutada. Režissöör Peter Berg (kelle jaoks see on vahelduseks üks tõsisem projekt) on suutnud bestselleriks osutunud memuaarist vormida enam-vähem talutava filmi, kus näiliselt rutiinse operatsiooni eskaleerumine ultravägivaldseks lahinguks jätab võrdlemisi realistliku mulje. Erinevalt tavapärastest USA sõjafilmidest on staariks oleva salga käitumine kohati päris ebastrateegiline (et mitte öelda rumal) ja see maksab neile muidugi kurjasti kätte. Eks see üks vaese mehe "Black Hawk Down" ole ning üheplaanilisuse tõttu päris ajusidnüristav pealekauba (teate küll neid "ütle-mu-naisele-et-ma-armastan-teda"-stseene), aga perverssel kombel on päris lõbus jälgida, kuidas massiivse egoga USA sõdurid nii hädiselt tuutusse saavad.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar