Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 16. jaanuar 2014

"The Lawnmower Man" (1992) / "Burnt Offerings" (1976) / "Plus One" (2013)

"THE LAWNMOWER MAN" (1992)

Filmile toonud kurikuulsuse stuudio otsus häbitult ekspluateerida hinnatud kirjaniku nime, et suuremaid publikuid ligi meelitada - Stephen Kingi lühijutuga pole sel ulmekal peale ühe stseeni ning pealkirja mingit pistmist. Kuritegu ei jäänud karistamata, sest autor kaebas nõmedat müügitaktikat kasutanud filmistuudio mõtlemata kohtusse. Ometi on filmi ideestik tänini kõnekas ja lahendused ambitsioonikad - selles leidub täielikult arvutiga genereeritud stseene, mida võib nimetada sama tähelepanuväärseks saavutuseks kui aasta hiljem välja tulnud "Jurassic Park'i" dinosaurused. Eks film ole aegunud, jah (nagu ka "TRON"), aga ikkagi intrigeeriv mälestis ajast, kui inimestes tekitas ärevust virtuaalne reaalsus ja selle tegelik potentsiaal. Hirmsaks muudab selle tõsiasi, et katsejänesest Jobe'ist saab virtuaalse reaalsuse kaudu omnipotentne jumal. Tänavune "Transcendence" peaks igatahes "The Lawnmower Man'i" jalajälgedes käima.

"BURNT OFFERINGS" (1976)

Skemaatilise sisuga tuim majamüsteerium, mis tolleaegsetele õudusfilmidele tavapärasel kombel on meeldivalt psühholoogiline, kuid millegagi väga üllatada ei suuda (kogenud filmisõpra vähemalt). Kindlasti maksab mainida sarnasusi "The Shining'iga", mille aluseks olnud romaani kirjutanud Stephen Kingi jaoks on "Burnt Offerings" üks lemmikfilmidest - Oliver Reedi kehastatud pereisas võib igatahes täheldada Jack Torrance'i algeid. Reed on tegelikult täitsa silmapaistev (nagu ka painavalt kriipiv muusika ja julge lõpp), aga üldiselt logisev värk.

"+1" (2013)

Hmm... köitev väike indie-film, kus reivi käigus toimuva ajanihke tõttu kohtuvad peolised iseenda koopiaga. Päris edukalt on kokku visatud high-concept ulme ja sekskomöödia ning kuigi vahepeal film mõttetult segaseks kisub, võib nii ideed kui teostust täiesti õnnestunuks kutsuda. Rikastav on tõsiasi, et anomaalia toimub tantsupeol, kus enamik noori on tarbinud meeletult uimasteid ja alkoholi ega pruugi seega kohe aru saada, et midagi üldse valesti on. Igasugune žanrite kombineerimine on automaatselt tore, aga seda enam võiks film ideedega rohkem äärmustesse minna, sest eeskujulikule ideele vaatamata on see kuidagi lame ja kergemeelne. Lõpp reedab, et filmist oleks näiteks saanud päris vinge splätteri.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar