Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

reede, 31. jaanuar 2014

"Thor: The Dark World" (2013)

Kas mina olen ainus, kes hakkab pirakatest Hollywoodi koomiksifilmidest tasapisi tüdinema? Just Marveli kangelased on end minu meelest ammendanud - kaua sa ikka pealt vahid, kuidas nad jälle maailma peavad päästma ja selle käigus mõni linn maatasa tehakse või armee hävitatakse. Selles valguses on mul hea meel, et tulemas on üldsuse jaoks üsna võõral koomiksiseerial põhinev "Guardians of the Galaxy", mille keskmes kentsakam kangelaste kollektiiv.

Nagu arvata võib, ei võetud "Thor: The Dark World'i" puhul vaevaks tavaliselt toimivat valemit väga muutma, nii et valdavalt on tegu ootuspäraselt rutiinse Marveli-seiklusega, mille prioriteediks hoida vaatajaid heas tujus lapsikusele kalduva huumori, uhkete set piece'ide ja varanduse maksma läinud visuaalefektidega. Maskuliinsete mehemürakate vahelist kähmlemist-kemplemist on rohkem kui rubla eest ning süžee võimaldab nii esimeses filmis teisejärgulisena mõjunud tegelasi kui Asgard'i etemalt rakendada, aga kõike esitatakse nii jäigalt, et linateos ei tundu kõigest lahja popkornika, vaid hooletu tootena. "Malekith is going to destroy everything!!!" - no vahetage palun plaati, heldene aeg! Lisaks on filmis kirjeldamatus koguses häma ilmselt unerohtude mõju all leiutatud plot device'ide näol: "All Nine Realms are passing through each other and gravity, light, and even matter is crashing from one world to the other! But if this happens to us now, the result will be cataclysmic! My gravimetric spikes can stabilize the focal point of the Convergence... This time, the Alignment and all the other worlds would just pass us by!" Ma ausalt tahan teada, kas asjaosalised ise ka mõistavad seda kuradi suppi, mis nad kokku keedavad? Ja on sel üldse erilist mõtet, kui teiste Marveli-filmide kontekstis ei saa see kõik niikuinii mingit tähtsust omama? Tõelisi geniaalsusevälgatusi on see-eest null. Chris Hemsworthil on minu meelest Thor'ina vähem karismat kui kartulil, aga naiste jaoks on nii tema kui Tom Hiddleston saanud parajaks silmarõõmuks, nii et vahepeal kaldub film justkui ekshibitsionismile, pannes mõlemad näitlejad olukordadesse, kus õrnemast soost vaatajad saaksid oma lemmikule õhinal kaasa elada/tunda. Aga eks kõik olegi maitses kinni. Ma ise pole niiehknaa suurem asi Thor'i-fänn, eelistades pigem Iron Man'i ja Hulki. "Thor: The Dark World'i" puhul muutsid elevaks ainult Kat Denningsi seksikalt nohune hääl ja Stellan Skarsgård. Ometi tundub väär filmi kohmakuse pärast hukka mõista, sest "Thor: The Dark World" on tilluke osa südametust businessist, milles kardinaalne on just kasum.

On spetsiifiline põhjus, miks ma filmi kinno vaatama ei roninud (ja tagantjärele ei kurvasta ma selle pärast üldse): kui "Thor: The Dark World" oli juba valmis saamas, tegi stuudio viimasel hetkel otsuse konvertida see 3D'sse, ehkki võtete ajal ei olnud 3D suhtes skeptiline režissöör Alan Taylor sellega kuidagi arvestanudki. 3D pakub mõistagi moodsat võimalust küsida pileti eest kallimat hinda ja seega suurendada filmi kassaedu. Teisisõnu maksab kinokülastaja rohkem, et saada tüütud prillid, mis muudavad niigi tumeda filmi, mille värve on vaevumärgatava 3D-efekti loomiseks lihtsalt veidi solgitud, veelgi tumedamaks. Samamoodi käidi ümber ka "Clash of the Titans'iga", mis omal ajal selle pärast kõvasti kriitikat sai. Aga "Thor: The Dark World" on paras mädaõun ka 2D's, nii et vähemalt polnud tegu täiesti kriminaalse pealeroojamisega.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar