Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 17. veebruar 2014

"Adult World" (2013) / "Trauma" (1993) / "Sleepless" (2001)

"ADULT WORLD" (2013)

"American Horror Story" kolmas season jäi pooleli, sest on teaduslikult tõestatud, et mul lihtsalt pole kõige meelepärasemategi seriaalide jälgimiseks piisavalt püsivust ega aega (erandiks maailma parim halb sari "The Walking Dead"). Vähemalt tõestasid üksikud nähtud episoodid, et Emma Robertsil tasub silma peal hoida - päris omapärane näitlejatar teine. Noortele, kes soovivad kirjandusteadust õppima minna, võib "Adult World" olla kui klaasitäis külma vett näkku, sest poolteist tundi järjest rõhutatakse, et edu selline haridus naljalt ei too. Film on selline goofy, veidi lipitsev lõbustus avameelsetele. Mitte otseselt silmapaistev, aga täitsa muhe väike indie, mille tugevuseks terane (ja suures osas kirjandusteemaline) dialoog. Ja transvestitismi ei kohta USA draamades sageli, nii et selles osas teeb film arvestatava panuse. John Cusack, kes kehastab selles eraklikku kirjanikku Rat Billingsit (väga võltsi kõlaga nimi) on vist nn. everyman-tüüpide mängimisest lõplikult loobunud, eelistades väiksemaid veidriku-rolle?

"TRAUMA" (1993)

Väga nüri ja segane film. Kui Dario Argento teinuks "Trauma" kodumaal ja mitte Ühendriikides, kukkunuks see tal äkki paremini välja. Aga vähemalt ingliskeelne dialoog on salvestatud kohapeal ja mitte hiljem kehvasti peale loetud (nagu tema filmide puhul tüüpiline). Tehnilisest küljest on "Trauma" tegelikult märkimisväärsemaid Argento filme: kadreering ja valgustus on tõepoolest fantastilised. "Trauma's" tegutsev mõrtsukas kasutab muuseas huvitavat instrumenti, mis väga sarnale kurikuulsale bolitole krimkast "The Counselor". Filmi huvitavaimateks külgedeks on Brad Dourifi cameo ning naispeategelase, keda mängib Argento tütar Asia, vaimuvõitlus anoreksiaga. On veidi ebamugav mõelda, et näitlejataril tuli isa filmis alasti võtta, aga noh... järgmises ehk "The Stendhal Syndrome'is" (mis "Trauma'st" palju parem) ta üldsegi vägistatakse.

"SLEEPLESS" ("Non ho sonno", 2001)

Üldine arvamus on, et Dario Argentol sai pärast 1995. aasta "The Stendhal Syndrome'i" võhm otsa ja midagi kõlbulikku ta selle järel teinud pole. Tema hiljutist käkerdist nimega "Dracula 3D" ma üle 25 minuti tõepoolest vaadata ei kannatanud - kui režissööri kõvemaid töid on tabavalt nimetatud waking nightmare'ideks, siis maestro interpretatsioon kuulsast romaanist on lihtsalt nightmare - aga "Sleepless" on küll täitsa korralik traditsiooniline giallo, ehkki Argentole tüüpiliselt ei ole see pretsedenditu ning logiseb. Vahepeal paistab välja, et režissöör matkib enda varasemaid ja tõstab samal ajal panuseid tavapärasest julmemate mõrvastseenidega. Nostalgilise meeleolu annab filmile ka see, et "Sleepless'i" muusikalise poole eest vastutanud Itaalia progerokigrupp Goblin, kes lõi soundtracki Argento parimateks filmideks peetavatale "Deep Red'ile" ja "Suspiria'le". Stabiilselt trashy euro-horror vaimselt ebastabiilse vääraka killeriga.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar