Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 1. veebruar 2014

"Homefront" (2013) / "How I Live Now" (2013) / "Replicant" (2001)

"HOMEFRONT" (2013)

Hollywoodi vägivaldseim mannekeen on viimaste aastate jooksul olnud nii paljudes mõttetutes põnevikes, mille koht on videolaenutuste alumisel riiulil, et kohe rõõm on nimetada "Homefront'i" üheks Jason Stathami meeldejäävamaks ponnistuseks. Filmi tegelikeks staarideks on aga hoopis James Franco, kes kehastab (justkui bipolaarset) kurikaela, ja Sylvester Stallone'i kirjutatud stsenaarium, mis üldiselt äranämmutatud lugu enam-vähem värskena hoiab. Kuniks Statham suudab head vormi säilitada ja võtteid meeles pidada, jälgin tema kulgemist edaspidigi, kuid vaatame tõele näkku - härra on puisem kui laud, mille taga hetkel istun. Ühesõnaga sooviks lausa, et "Homefront" oleks õnnistatud ilmekama peaosatäitjaga, sest Stathami ümber tiirutab filmis nii suur seltskond andekaid karakternäitlejaid. Hea on isegi üks väike plikatirts, kes tõestab, et lapsnäitleja osalus nostalgilises märulis ei olegi tingimata 'recipe for disaster'. Kui Stallone peaosa mängiks, oleks filmil küll uhkemad mõõtmed - eriti kuna eos pidigi see olema lisa nähtavasti mittejätkuvasse "Rambo"-seeriasse - aga Stathami-haagisena täitsa tipp-topp.

"HOW I LIVE NOW" (2013)

Väidetavalt asjalikumal noorsooromaanil põhinev film upsakast USA tüdrukust, kes vahetult enne suurema sõja hakku saabub Inglismaale sugulaste juurde ja astub ühega neist peatselt ka suhtesse. Tervitaksin siinkohal inimest, kes sattus antud blogisse otsingusõnadega intsest masturbatsioon - kui seda lugema peaksid, siis tea, et nii on tõepoolest kõige ennetuslikum ja turvalisem! "How I Live Now" puhul on kena, et film ei kohku näitamast räiget sõjavägivalda ja seda, mida tsiviliseeritud paikades tuntakse verepilastusena, aga üldiselt sel midagi erilist pakkuda pole. Mõjub kui nätsuna veniv proloog mõnele post-apokalüptilisele draamale ja romantiline liin pole kuigi tõhus. Saoirse Ronani vastu olen ka paraku alati antipaatiat tundnud.

"REPLICANT" (2001)

Mõtlesin vaadata uut Van Damme'i šedöövrit "Welcome to the Jungle", aga isu läks minema, sest see komöödia ja näikse päris madalalaubaline veel ka. Hammas oli juba verel ja otsustasin siis tõsisema "Replicant'i" kasuks. Tegu sci-fi sugemetega säästumäruliga, kus Van Damme on topeltrollis, mängides nii sadistlikku sarimõrvarit kui viimase arengupeetusega klooni... ühesõnaga omaette komöödia on antud filmgi. Saab mees vahepeal pärdiku kombel ringi karata, lasta end alukate väele tõmmata (ausalt) ja... ilastada. Vahepeal teeb film isegi südame päris härdaks, sest nimetatud kloon on kõigepealt lapse mõistusega, ent kuna ta on tehtud sarimõrvari DNA'st (I know, right...), koheldakse teda kui koera... nii et mõnes mõttes on "Replicant" Van Damme'i "I Am Sam" või "What's Eating Gilbert Grape". Film paistab silma hea kaskadööritöö poolest, ka on tugev Michael Rooker maniakaalse uurijana. Van Damme'i filmograafias paigutaks selle kvaliteedi poolest kuskile täitsa keskele. Kahju, et "Replicant'i" DVD'd ei oma, sest näitleja pajatused audio commentary'l tunduvad paremad kui film ise.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar