Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 11. veebruar 2014

"Nurse 3-D" (2013) / "All the Boys Love Mandy Lane" (2006) / "Salem's Lot" (1979)

"NURSE 3-D" (2013)

During the last 30 years the FBI has documented that more murders have occurred within the health care profession than any other profession. It has also produced the greatest number of known serial killers. - Faktoid, millel baseerub see quirky sarimõrvarifilm, mis hea maitse piire ületamata kombineerib ohtra vere ja erootika. Võrreldes näiteks õdede Soskade võrratult lummava "American Mary'ga" pole sel kahjuks palju pakkuda, veel enam, et peaosatäitja Paz de la Huerta mitte ainult pole nii kütkestav, kui film püüab näidata (süüdi äkki kehv meik), vaid ka üsna nigel näitleja. Medõest femme fatale'i esitletakse rafineeritud ja sõltlasliku inimesena, aga ta lihtsalt ei avane ega arene filmi jooksul piisavalt, et "Nurse" karakterdraamana toimiks. Ja 3D-trikid on lapsik lisaboonus, mida film ei vaja, kuna suurem osa inimesi vaatab seda niikuinii VOD kaudu.

"ALL THE BOYS LOVE MANDY LANE" (2006)

*kordus* Film on anomaalne selle poolest, et ehkki 2006. aastal valmis sai ja tollal ka filmifestivalidel jooksis, tuli see Ühendriikides kinodesse kaheksa-aastase hilinemisega (ehk alles möödunud aastal), kuna levifirma, mis omas filmi õigusi, läks järsku pankrotti. Režissöör Jonathan Levine jõudis vändata vahepeal sellised populaarsed kompvekid nagu "Warm Bodies" ja "50/50". See "major event" andis pisikese tõuke filmi uuesti tšekata, sest nagu vahel öeldakse filmidest komplitseerutumatel teemadel - meie vahel jäi midagi õhku rippuma. Paraku ei mõista ma "Mandy Lane'i" endiselt. Hüva, kaasaegse slasheri kohta on see enam-vähem originaalne, aga samas paneb kontseptuaalses mõttes lihtsalt kukalt kratsima. Lihtsalt ei saa aru. Trashile mõjus see mingisuguse hämmastava feromoonina, aga mina ei lähe nii kergesti liimile.

"SALEM'S LOT" (1979)

Kuna Stephen Kingi romaanid on enamasti väga sisukad, on nende põhjal mini- või lausa teleseriaalide tootmine osutunud sageli väga tulemuslikuks (kui jutt sellele läks... kas keegi üldse fännab "Under the Dome'i"?), ja "Salem's Lot" on vast üks asisemaid näiteid. "Salem's Lot'i" kui low-key väikelinnaloo puhul on primaarne just atmosfäär ja kuna see televisioonis näitamiseks tehtud on, esinevad niiehknaa teatavad piirangud selle osas, mida üldse näidata tohib. Niisiis on üllatav, et vampiirika režissööriks valiti Tobe Hooper, kes oli tollal värskelt tuntuks saanud "The Texas Chain Saw Massacre'iga" - filmiga, mida võiks kirjeldada kui kohati mõistusevastast orgiat, kus ühte visatud lakkamatud kriisked, soerdid, undav mootorsaag ja pritsiv veri. "Salem's Lot" on tasane kulgemine: päise päeva ajal on kõledas Jerusalem's Lot'i linnakeses rahu ja vaikus, alles öö saabudes hakkavad ebamaiste olevuste siluetid libisema üle katuseharjade. Õõvastavaim neist nosferatulik esivampiir Barlow, kelle morda on päris nightmarish (grimm on tõesti suurepärane!). Vahelduseks meeldiv näha jälle vereimejaid, kes tõepoolest kõhedad.
"Hea, et filmi lapsena ei näinud," oli kõik, mida seda värdit nähes kosta oskasin

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar