Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 22. veebruar 2014

"Static" (2012) / "Lego Batman: The Movie" (2013) / "The Pervert's Guide to Ideology" (2012)

"STATIC" (2012)

Milo Ventimiglia oli minu jaoks piisav põhjus sellele thrillerile pilk peale heita, sest müstilisel moel on mulle muljet avaldanud kõik need väikesed õudukad, kus ta on lähiaastatel üles astunud ("Pathology", "The Divide", "Kiss of the Damned") ning seega tähendab "Heroes'ist" tuntud pretty-boy nimi vähemalt žanrifilmide puhul mu jaoks kvaliteeti. "Static" on pealtnäha kerge peredraama ja sissetungipõneviku ühendus (ja sissetungipõnevike üleliigsust ma "You're Next'ist" kirjutades juba kritiseerisin), mille muudavad isegi päris lummavaks kummituslik õhkkond ning tegelaste pahaendelised mõttekäigud. Lõputwist on selline, et tahad kas pead tigedusest vastu lauda peksta või ohkad siiralt kurbustundest. Mina tegin viimast. Good stuff.

"LEGO BATMAN: THE MOVIE - DC SUPERHEROES UNITE" (2013)

Kui kõigi südamed võitnud "The Lego Movie" tekitas juhtumisi isu rohkema järele ning nüüdseks ametlikult kinnitatud järge ära oodata ei jaksa, võib anda võimaluse sellele video jaoks tehtud multifilmile. Ühtlasi peaks see hästi passima neile, kes kiindunud DC Universe'i joonisfilmidesse. Animatsiooni poolest ei küündi antud tükk muidugi "The Lego Movie" tasemele, meenutades ennekõike neid LEGO-seeriasse kuuluvaid videomänge, aga lugu on täitsa haarav ning tuttavad superkangelased karismaatilised. Christopher Corey Smith saab The Jokerile hääle andmisega kenasti hakkama. Olles proovinud venna Xbox'il "Lego Batman: The Videogame'i" mängida, pean siinkohal väljendama heameelt selle üle, et vahetevahel tehakse mänge, mis suudavad lõbusust ohverdamata nõuda mängijalt ka natuke nuputamist ega ole vastikult vägivaldsed.

"THE PERVERT'S GUIDE TO IDEOLOGY" (2012)

Kes näinud Slavoj Žižeki ja Sophie Fiennes'i varasemat ühisprojekti "The Pervert's Guide to Cinema", võib arvata, mida käesolevast oodata võib. Taas kord vaatleb Žižek endale omase teravmeelsusega erinevaid filme (alustades "Triumph of the Will'ist" ja lõpetades "The Dark Knight'iga"), kontsentreerudes ideoloogiatele, mida need kätkevad. Žižek kipub jälle ületama piiri, mis lahutab ratsionaalset analüüsi ja seosetut mula, aga päästvaks on "Cinema'st" mõistlikum kestus ja hea tempo. Ingliskeelsete subtiitrite puudumine DVD'lt on kuritegelik, sest psühhoanalüütikust sloveeni aktsent on tugev ja film annab audiovisuaalsete vahenditega palju informatsiooni, nii et lugemine võimaldaks lihtsustada jälgimist. Aga ootuspäraselt võluv loeng.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar