Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 18. veebruar 2014

"The Beast Within" (1982)

Ajapikku on mul välja kujunenud teatavad eelarvamused b-movie'de suhtes, mille pealkirjast võib leida sõnu nagu BEAST või DEADLY või TERROR või CREATURE, sest enamasti ei kannata niisugused tõsist kriitikat, aga "The Beast Within" osutus päris vitaalseks väikeseks video nasty'ks. Filmi alguses vägistab libahunti meenutav peletis (kes osutub hiljem, hmm, liba-ritsikaks...) metsas abitu naise. Tulemuseks pealtnäha normaalne laps, kelle tervis muutub järsku probleemseks, kui viimane on 17, ja peatselt hakkavad kuhjuma laibad. Põhiline lugu seatakse väga kohmakalt ja kiirustatult üles, ent edasised sündmused moodustavad üsna asjaliku kombinatsiooni müsteeriumist, monster movie'st ja body horrorist, millest mõistagi ei puudu ajahambale kenasti vastu pannud make-up efektid ja ilusad verised set piece'id. Kui välja jätta tõsiasi, et "The Beast Within" tekitab umbes tosin küsimust ega suvatse neid siis pärast adresseerida ning jätab samal ajal kasutamata võimalused teatud asju saladuses hoida, on see uje "moondumispornokas" üle ootuste kompetentselt kirjutatud. Põhjus on ilmselge: käsikirja autoriks tollal tundmatu Poughkeepsie poiss Tom Holland, kes mitte vaid ei kirjutanud hiljem filmiajaloo alahinnatuima järje "Psycho II" *, vaid tegi ka sellised tuntud kaheksakümnendate õudukad nagu "Child's Play" ja "Fright Night". "The Beast Within" pole teab mis unikaalne film, aga vähemalt pole teine intellektuaalselt piiratud (kui selle tegelased välja arvata) ja üritab spooky olla. Ja kui nüüd vanade juustuste monster-rape filmide suhtes sentimentaalseks minna, siis soovin entusiastlikult, et unustamatutest WTF-momentidest kubisev freakshow nimega "Xtro" kah Blu-ray peal välja tuleks...

* Ma ei tee nalja: arusaadavalt võib jääda mulje, et Hitchcocki legendaarsele "Psycho'le" valminud järg ei saa olla midagi väärt. Vale! Tegelikult on kõik kolm järge päris ägedad.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar