Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 26. märts 2014

25 parimat Bruce Springsteeni laulu, #10: 'Candy's Room'

Otsustasin ette võtta ühe suurema projekti, mis kõigi eelduste kohaselt jõuab lõpule aprillis. Valiku tegemisel lähtusin just stuudioalbumitest, nii et suurepärased laulud nagu 'The Promise' või 'This Hard Land' peavad nii-öelda oma korda ootama jääma! Ja nagu ikka, ei oma järjekord väga tähtsust.

Laul: Candy's Room
Album: Darkness on the Edge of Town (1978)


'Candy's Room' on edasiarendus outtake'ist 'Candy's Boy', mis kirjeldab tühimeelse noormehe ja Candy-nimelise armukese suhet: 'In the olden days when the Mongolian gangs rode herd out on route nine / We go ridin' in the rain, runnin' south, way down through the pines / Weekends in the sun in that cheap motel down by the Dynamo / We loved each other till their was nothing left, and drove that old car as hard and fast as she would go'. 'Candy's Room' on midagi sootuks teistsugust: mitte ainult hetkelisem, tempokam ja ohtlikum, vaid sünge "Darkness on the Edge of Town'iga" ka tonaalsuselt klappivam pala printsessilikust prostituudist, jutustatud viimasest lummatud segaduses nooruki perspektiivist. Laul on alla kolme minuti pikk ja tundub seega väga põgus, eriti silmas pidades, et see on seatud poole pikemate laulude vahele. Aga see 'Candy's Room'i', rutaka pilguheidu selle tütarlapse üksildasse maailma, nõnda löövaks teebki. Lühikesele kestusele vaatamata on see muusikaliselt üks dünaamilisemaid Springsteeni lugusid, olles justkui kolmest täiesti erinevast laulust kokku lapitud... aga hämmastaval kombel see isegi töötab, muutes õhkkonna vaheldumisi kirglikuks ja kurblikuks ning lisades dramaatilisuse, mis samuti nauditavast 'Candy's Boy'st' lihtsalt puudub.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar