Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 25. märts 2014

25 parimat Bruce Springsteeni laulu, #11: 'Brilliant Disguise'

Otsustasin ette võtta ühe suurema projekti, mis kõigi eelduste kohaselt jõuab lõpule aprillis. Valiku tegemisel lähtusin just stuudioalbumitest, nii et suurepärased laulud nagu 'The Promise' või 'This Hard Land' peavad nii-öelda oma korda ootama jääma! Ja nagu ikka, ei oma järjekord väga tähtsust.

Laul: Brilliant Disguise
Album: Tunnel of Love (1987)


Vaieldavalt puudutavaima ja isiklikuima laulu "Tunnel of Love'i" albumil — peene 'Brilliant Disguise'i' — teeb nõnda masendavaks tõsiasi, et selle südames olev abielupaar võtab nõuks suure hurraaga alustatud kooselu jätkata, sest külm loogika justkui eeldab seda, kuigi sügavad tunded teineteise vastu on jahtunud ja kindlustunne minetatud. Et päästa, mis päästa annab, varjuvad mõlemad mugavalt kujuteldava maski ehk niinimetatud brilliant disguise'i taha, varjamaks isiklikke arusaamu sellest, kuidas oleks võimalikult meeldiva tuleviku huvides edasi toimida, aga nii on kerge kaduma ka vastastikune usaldus. Nende abielust saab hädine näitemäng: "Now you play the loving woman / I'll play the faithful man". Ja koos püsimisest hoolimata hakkab ootuspäraselt nägu näitama näriv üksindustunne: "Tonight our bed is cold / I'm lost in the darkness of our love / God have mercy on the man / Who doubts what he's sure of". "Tunnel of Love'i" albumit põhimõtteliselt defineeriv 'Brilliant Disguise' — laul sellest, mis saab, kui abiellunute vahel kaob armastus, aga nad otsustavad sellele vaatamata leplikult kokku jääda — on ausalt ja viisakalt kirjutatud, prii sellistes situatsioonides sageli lohutust pakkuvast enesehaletsusest või küünilisusest.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar