Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 22. märts 2014

25 parimat Bruce Springsteeni laulu, #12: 'Stolen Car'

Otsustasin ette võtta ühe suurema projekti, mis arvatavasti jõuab lõpule mai alguses või nii. Valiku tegemisel lähtusin just stuudioalbumitest, nii et suurepärased laulud nagu 'The Promise' või 'This Hard Land' peavad nii-öelda oma korda ootama jääma! Ja nagu ikka, ei oma järjekord väga tähtsust.

Laul: Stolen Car
Album: The River (1980)


'Stolen Car' on pealtnäha lihtsakoeline laul mehest, kes pärast lahutust sõidab varastatud autoga öösiti linnatänavatel, ihates sisimas, et ta ka vahele jääb, ent seda lihtsalt ei juhtu, mille tagajärjel on tal oht justkui igaveseks haihtuda. Laulu efektselt tontlik atmosfäär paneb mõistma, et muusik otsustas pärast "The River'it" kannapöörde teha ja salvestada midagi nii sünget nagu "Nebraska". Ärandatud autoga sihitult ringi sõitmine on tegelikult tabav metafoor, mida saab tõlgendada mitmeti. "Each night I wait to get caught / But I never do" kõneleb ju tegelikult jutustaja soovist pääseda üksildusest, ärevusest, ja hirm pimeduses haihtumise ees omakorda sellest, kui kaheldav on purunenud südame taastumine. 'Stolen Car'ist' on ka alternatiivne palju põhjalikum versioon, mille võib leida kogumikult "Tracks" ja mis annab peategelase olukorra kohta täiendavat informatsiooni: "There's a river that runs by that little town / Down into the sea / It was there in the shade I laid my body down / As she flowed on so effortlessly / Now there's a party tonight out at County Line / There'll be dancing down at Seven Trees / From these banks I can see those party lights shine / Maybe she's there, maybe she's looking for me". Emotsionaalselt on 'Stolen Car' giljotiinistki teravam, peaaegu õõvastavalt nukker. Nagu ämbritäis külma vett kaela neile, kes leiavad naiivselt, et abiellumine tähendab igaveseks "nukumajja kolimist".

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar