Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 20. märts 2014

25 parimat Bruce Springsteeni laulu, #14: 'Glory Days'

Otsustasin ette võtta ühe suurema projekti, mis arvatavasti jõuab lõpule mai alguses või nii. Valiku tegemisel lähtusin just stuudioalbumitest, nii et suurepärased laulud nagu 'The Promise' või 'This Hard Land' peavad nii-öelda oma korda ootama jääma! Ja nagu ikka, ei oma järjekord väga tähtsust.

Laul: Glory Days
Album: Born in the U.S.A. (1984)


'Glory Days' kirjeldab muu seas pesapallurit, kelle loomulik vilumus tõotas kord suurt karjääri, ent paraku ei saanud sellest asja: "I had a friend was a big baseball player / back in high school / He could throw that speedball by you / Make you look like a fool boy / Saw him the other night at this roadside bar / I was walking in, he was walking out...". Muusikavideos kehastab Springsteen ise sedasama visa sportlast, kellest hoolimata nooruses üles näidatud vilumusest on saanud hoopis tõstukijuht ja pereisa. Ehkki elu pole teda otseselt alt vedanud, unistab ta ikka aeg-ajalt karjäärist kuulsa pesapallurina, kord põhimõtteliselt käeulatuses olnud autasudest ja tuntusest. Sellest "Born in the U.S.A.'le" omaselt tempokas ja lööv 'Glory Days' räägibki: vanade paremate aegade meenutamisest. Aegade, kui uksed olid ees valla ja kõige metsikumgi unistus ei tundunud kinnipüüdmatu; kui päike paistis ka kõige pimedamal ööl ja ükski takistus ei paistnud ületamatu. Kuna laulus figureerivate inimeste jaoks on need ajad juba mööda saanud, löövad selle tegelased niisama baaris aega surnuks, nostalgitsedes ja ennast haletsedes. Ma ju ütlesin, et "Born in the U.S.A." on depressiivne.

Õnneks annab muusikavideo eelmainitud pesapallurile lootust, sest tal on armastav perekond. Aga seegi ei takista teda pesapalliväljakuid väisamast, meenutamaks "vanu häid aegu".

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar