Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 17. märts 2014

25 parimat Bruce Springsteeni laulu, #17: 'Incident on 57th Street'

Otsustasin ette võtta ühe suurema projekti, mis arvatavasti jõuab lõpule mai alguses või nii. Valiku tegemisel lähtusin just stuudioalbumitest, nii et suurepärased laulud nagu 'The Promise' või 'This Hard Land' peavad nii-öelda oma korda ootama jääma! Ja nagu ikka, ei oma järjekord väga tähtsust.

Laul: Incident on 57th Street
Album: The Wild, the Innocent & the E Street Shuffle (1973)


Ehkki 'Incident on 57th Street'i' pinevalt romantiline narratiiv leidis natuke löövamal kujul 'Jungleland'is' etemat kasutust, loob ka antud laul ilusa pildi suveõhtutest New Jersey tänavatel, kus armastused löövad lõkkele noorte vahel, kes üksteise tegelikke nimesidki ei tea. Nende seas antud juhul salapärane huligaan Spanish Johnny ja Puerto Rican Jane, kellest saavad üheks ööks hingesugulased, sest on mõlemad üksildased ja kahjustatud. Neid närib vajadus lunastuse ja päästetud saamise järele, sest vabadus, mida pakub tänavaelu, pole sugugi nii kütkestav kui esialgu paistis. Kõik nende ümber on justkui koost lagunemas, õhtust õhtusse püüavad neid lõksu nii vägivald kui vaesus ning kõikjal on pätid ja hoorad... äkki on viimast ka Jane ise. Ja teed koju ei tea enam keegi. "Johnny was sittin' on the fire escape watchin' the kids playin' down the street / He called down "Hey little heroes, summer's long but I guess it ain't very sweet around here anymore" / Janey sleeps in sheets damp with sweat, Johnny sits up alone and watches her dream on, dream on / And the sister prays for lost souls, then breaks down in the chapel after everyone's gone".

Nagu Springsteeni parimate laulude puhul ikka, tekitab 'Incident on 57th Street' mõne kurva, kuid muinasjutulise filmi vaatamise tunde. Iga salm on kui detailne stseen, dialoogiga ja puha. Stuudioversioon on meeldivalt õhuline, aga vormikas (plusspunktid harmoonilise taustvokaali eest), aga eriliselt liigutav on laul siis, kui muusik seda kontserditel üksinda klaveril esitab.

1 kommentaar: