Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 16. märts 2014

25 parimat Bruce Springsteeni laulu, #18: 'Rosalita (Come Out Tonight)'

Otsustasin ette võtta ühe suurema projekti, mis arvatavasti jõuab lõpule mai alguses või nii. Valiku tegemisel lähtusin just stuudioalbumitest, nii et suurepärased laulud nagu 'The Promise' või 'This Hard Land' peavad nii-öelda oma korda ootama jääma! Ja nagu ikka, ei oma järjekord väga tähtsust.

Laul: Rosalita (Come Out Tonight)
Album>: The Wild, the Innocent & the E Street Shuffle (1973)


Meeleolult joviaalne ja elav 'Rosalita' pole kõigest ideaalne näide Springsteeni sõnaosavusest, vaid ka dünaamilisusest, mida tollal väga eksperimentaalselt mänginud E Street Band on alati mõistnud tuua just artisti ekstravagantsematesse lauludesse. Laulu ootamatult muutuv tempo ja minategelase — mässajast rokkmuusiku, kes ihkab võita kauni Rosalita südant, ehkki viimase konservatiivsed vanemad selle vastu on — boheemlaslikkus teevad selle lõbusalt lahedaks. "The Wild, the Innocent & the E Street Shuffle" oli mõnes mõttes viimane käeharjutus enne plahvatuslikku "Born to Run'i", nii et paljud LP'l olevad palad tunduvad hõredavõitu etüüdidena (mitte, et need oleks kehvad), kuid 'Rosalita' on kõike muud kui rutiinne, jättes oma hoogsuses stiilipuhta ning ajatu mulje. Pole ime, et muusikul on praegugi kombeks seda tulikuumas New Jersey suves aset leidvat armastuslugu, flirtimisest ja kiimlemisest tiinet, kontserditel esitada...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar