Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 16. märts 2014

25 parimat Bruce Springsteeni laulu, #19: 'Drive All Night'

Otsustasin ette võtta ühe suurema projekti, mis arvatavasti jõuab lõpule mai alguses või nii. Valiku tegemisel lähtusin just stuudioalbumitest, nii et suurepärased laulud nagu 'The Promise' või 'This Hard Land' peavad nii-öelda oma korda ootama jääma! Ja nagu ikka, ei oma järjekord väga tähtsust.

Laul: Drive All Night
Album: The River (1980)


Märkimisväärsele kestusele vaatamata pole 'Drive All Night'il' sisulises mõttes midagi jalustrabavat ette näidata. Laul korrutab ideid, mis esinevad niigi paljudes muusiku lauludes. Springsteeni purustavalt jõuline vokaal ning E Street Bandi väärtuslikuima liikme, varalahkunud Clarence Clemonsi kaunis saksofonisoolo teevad selle valuliku, lausa närivalt igatsusliku armastuslaulu aga edetabeli vääriliseks. Autosõit on Springsteeni loomingus muidugi tähtis ja rohket kasutust leidnud motiiv, esindades tavaliselt mugavaimat viisi pääseda, juhul kui elu on otsustanud su justkui ahelaisse panna. 'Drive All Night'is' saab sellest linnapimeduses eksleva jutustaja viis tõestada hääbumatut armastust kallima vastu, kellest ta teed on pidanud lahku minema: "I swear I'll drive all night just to buy you some shoes / And to taste your tender charms". Mehe jäägitu pühendumus annab laulule palavuse, mida omakorda jahutab Springsteeni muusikast nõnda tuttav urbanistlik õhustik, tontlik ja ähvardav ("There's machines and there's fire baby waiting on the edge of town"). Muusiku kirglik laulmine paneb 'Drive All Night'is' sisalduvad tunded nii teravalt välja joonistuma, et selle peaaegu üheksa minutit kestva laulu sisse on kerge "eksida".

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar