Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 13. märts 2014

25 parimat Bruce Springsteeni laulu, #23: 'If I Should Fall Behind'

Otsustasin ette võtta ühe suurema projekti, mis arvatavasti jõuab lõpule mai alguses või nii. Valiku tegemisel lähtusin just stuudioalbumitest, nii et suurepärased laulud nagu 'The Promise' või 'This Hard Land' peavad nii-öelda oma korda ootama jääma! Ja nagu ikka, ei oma järjekord väga tähtsust.

Laul: If I Should Fall Behind
Album: Lucky Town (1992)


"Lucky Town'i" album on selgelt kirjutatud mehe poolt, kes viimaks leidnud õnne, rahu ja andestuse (või vähemalt usub sellesse), nii et miks peaks ta juba LP alguses deklareerima: "These are better days!" ning jätma siis armastuslauluga 'If I Should Fall Behind' mulje, nagu oleks loodud pikaajaline suhe õrn ja purunemisohtlik, kallim nii kerge käest libisema? Sest suhetega nii lähebki, kui puudub vastastikune lugupidamine ja pingutamine. Kui võrrelda seda mõne jalutuskäiguga, on ühel ette nähtud seisma jääda ja oodata, kui teine peaks järsku koperdama või väsima. 'If I Should Fall Behind' annab mõista, et selle keskmes olevad armastajad on tõotanud just nõnda teha. Ja järsku tundub tänu mõistmisele kõik nii turvaline, veel enam, et selle tõotuse väärtus on igavene: "Now there's a beautiful river in the valley ahead / there 'neath the oak's bough soon we will be wed". Üks Springsteeni mesisemaid, aga ka esoteerilisemaid armastuslaule, mille rahulik meeleolu pakub ühes 'Book of Dreams'iga' head vastukaalu ülejäänud albumi toorevõitu rock and rollile.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar