Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 31. märts 2014

25 parimat Bruce Springsteeni laulu, #8: 'Badlands'

Otsustasin ette võtta ühe suurema projekti, mis kõigi eelduste kohaselt jõuab lõpule aprillis. Valiku tegemisel lähtusin just stuudioalbumitest, nii et suurepärased laulud nagu 'The Promise' või 'This Hard Land' peavad nii-öelda oma korda ootama jääma! Ja nagu ikka, ei oma järjekord väga tähtsust.

Laul: Badlands
Album: Darkness on the Edge of Town (1978)


"Darkness on the Edge of Town'i" avalugu 'Badlands' on raputav sissejuhatus albumi pilkasse andestamatusse maailma, kus lokkab ebaõiglus, häda ja vaesus pole muud kui paratamatus ning armastus ajutine ja kerge purunema. 'Badlands' kui üks paljudest albumi lauludest, mis jutustavad töölisklassi kuuluvate inimeste vaevalisest argielust, on uhke (aga paratu kasutu) vastureaktsioon sellele olukorrale, püüdlik katse tõrjuda elu lakkamatuid rusikahoope ja saada selle üle kontroll. "Darkness on the Edge of Town'i" depressiivsus seisneb selliste inimeste suutmatuses oma õnn korralikult proovile panna ja põgeneda (sest linna ümbritseb ju pilkane pimedus...) ja ehkki mõned neist veel täielikult vesiliiva neeldunud pole, teadvustavad nemadki kainelt: "You wake up in the night / with a fear so real / Spend your life waiting / for a moment that just won't come / Well don't waste your time waiting". Ehkki usk lootuse ja armastuse parandavasse jõusse pole veel hääbunud, on optimism juba ammu minetanud igasuguse väärtuse. Kannatusi tuleb tolereerida, leppida reaalsusega: "Poor man wanna be rich / Rich man wanna be king / And a king ain't satisfied / Till he rules everything". Kahjuks on lööva riffiga 'Badlands' ka lootusrikkaim lugu tervel LP'l. Springsteenist oli nutikas alustada albumit, kus pimedus nii suurt rolli mängib, sõnadega: "Lights out tonight...."

2 kommentaari: