Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 5. märts 2014

"August: Osage County" (2013)

Annan kohemaid väärtusliku vihje, kui sa pole mingil põhjusel perekonnadraamale "August: Osage County" pilgu peale viskamiseks põhjust leidnud: legendaarne Meryl Streep mängib vähihaiget, medikamente kommidena vitsutavat ja tsüaniidistki mürgisemat vanaprouat Violet Westonit filmis nõnda vapustavalt, et kui üks nümf nimega Cate Blanchett poleks tänavustel Oscarite jagamisel teele ette jäänud, oleks Streepil ilmselt avanenud taas rõõm kuldmehikese võrra rikkamana koju sõita. Tõesti — vau.

"August: Osage County" aluseks on Pulitzeri preemiaga pärjatud samanimeline näidend, mille autor Tracy Letts kirjutanud ka a totally twisted deep-fried Texas redneck trailer park murder story nimega "Killer Joe", nii et kes viimase saatel õhku on ahminud, võib aimata, missugust teravust pakkuda käesoleval draamal. Monstroosse Violeti (keda omal ajal oleks kindlasti kehastanud Bette Davis) mõju ümberolijatele muudab õhkkonna päris ärevaks, ent omal moel kaustilised on teisedki tegelased, kes selgelt vajavad mitmetunnist sessiooni kogenud massööriga... või lausa psühhiaatriga. Ja kuigi arusaadavalt jäävad kõrvalosatäitjad kõrguva Streepi varju, ei valmista pettumust keegi. Letts ja režissöör John Wells on sihilikult rüütanud "August: Osage County" väga mustadesse toonidesse ja mina suhtun sellesse tervitavalt ajal, mil päris paljudel draamadel on kalduvus vaatajale vägisi suhkrusüsti teha. Vot, täitsa mõistlik oleks korraldada üks õhtu Letts'i lustakate lugude seltsis — kõigepealt "Killer Joe" ja seejärel "August: Osage County". Nagu sulpsaks tõrva täis tunni! Juhul, kui Matthew McConaughey peaks olema järsku huvitama hakanud (*wink*), tasub "Killer Joe" kiiremas korras muretseda, sest vastne Oscari-võitja on selles teravam kui bajonett.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar