Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 30. märts 2014

Pablo Neruda - "Twenty Love Poems and a Song of Despair"

Ma ei tunne luulet kui kirjandusliiki kaugeltki hästi ega hakka isegi proovima käesolevat valimikku süvitsi arvustama, ent kuna see blogi peaks ideaalis täitma ka isikliku filmi- ja raamatupäeviku rolli, ei lubanud süda postitust ka tegemata jätta. Ütlen kõigest, et see õbluke raamat sisaldab fantastilisi, vaheldusrikkaid armastusluuletusi, mis just tänu kompetentsele tõlkele tekitavad suuri tundeid ning teevad jälle põnevaks "sa oled lilleke"-tüüpi kujundid, mis võivad pahatihti kulunud mulje jätta. "Drunk with Pines" (lk 33) on hea näide sellest.

Tšiili päritolu autor Pablo Neruda, kes nähtavasti kogunud kodumaal tuntust ka poliitilise aktiivsusega, võitnud 1971. aastal Nobeli kirjanduspreemia. Lugesin küll e-raamatut, aga selleski sisaldunud illustratsioonid, teose väike maht ning maitsekas kaanekujundus annavad põhjust arvata, et sobib päris kenasti kellelegi olulisele paberkandjal kinkida. Vahelduva eduga loen praegu ka Maya Angelou haledavõitu sisuga luuletusi ja ausalt öeldes ei ole neis pooltki nii palju intiimsust ega elektrit kui Neruda omades, aga eks siinkohal ole kõik isikliku maitse ja autori taotluste küsimus. Kui jutt e-raamatutele läks: kas keegi omab Apollo e-lugerit või on teisega põhjalikumat kokkupuudet omanud? Miks peaks keegi selle järele vajadust tundma, kui tõestatult kvaliteetsed Nook ja Kindle, millega samamoodi võimalik muretseda kodumaiseid väljaandeid, on täpselt samas hinnaklassis? Olin täitsa üllatunud, kui avastasin, et see maksab arvatust kolm korda rohkem... oli jäänud mulje, et see mõeldud pensionäridele. Ärilises mõttes päris nutikas manööver Apollo poolt muidugi, eriti e-lugerite kasvavat populaarsust arvestades.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar