Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 9. märts 2014

"Plush" (2013)

Tahtsin koledasti, et "Plush" korda läheks, aga ei kulunud kuigi palju aega mõistmaks, millise intellektuaalselt piiratud ja ülepingutatud rämpsuga tegemist on. Pole mõtet salata, et film suudab olla täpselt nii seksikas kui üritab — ja enamgi veel, sest Emily Browningul lihtsalt on lademes seksapiili — ent justkui mõne püüdliku teismelise kirjutatud dialoog (nt "Fuck Pitchfork! Get me a drink right now!" igatahes kõlab nagu teismelise arusaam sellest, mis muusikamaailma mässajate suust välja pritsib) ning järk-järgult totramaks muutuv süžee ei jäta just kuigi palju võimalusi filmi kiitmiseks.

Browning on tõesti korralik, lähenedes rollile tarviliku enesekindluse ja impulsiivsusega ning suutes seega kunagisi hiilgeaegu muudkui mälestava debbieharryliku rokiplika tegelaskuju adekvaatselt välja mängida, aga "Plush" on lihtsalt liiga "pseudo", et näitlejatari püüdlused reaalset kaalu saaks omada. Kui puritaanlikuks minna, tahaks koguni väita, et sinisilmne tüdruk on lubanud ennast ekspluateerida (kindlasti mitte nii hullusti kui alahinnatud "Sleeping Beauty's", aga siiski).

Režissöör Catherine Hardwicke'i tugevustega on käesolev projekt tegelikult rohkem kooskõlas kui pirakad Hollywoodi noortefilmid (sh kurikuulus "Twilight"), ent "Plush'i" vaadates on kole keeruline uskuda, et tegu peaaegu 60-aastase naisega. Mnjah, see omakorda vihjab, et "Plush'i" äge erootilisus on peegeldus isiklikest realiseerimata jäänud ihadest ning sel tasandil film perverssel moel isegi toimib, aga paraku polegi tegu suurt enama kui jäigalt kokku pandud märja unenäoga... ja mida rohkem filmi peale tagantjärele mõelda, seda nõmedam see tundub.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar