Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

reede, 4. aprill 2014

25 parimat Bruce Springsteeni laulu, #6: 'Backstreets'

Otsustasin ette võtta ühe suurema projekti, mis kõigi eelduste kohaselt jõuab lõpule aprillis. Valiku tegemisel lähtusin just stuudioalbumitest, nii et suurepärased laulud nagu 'The Promise' või 'This Hard Land' peavad nii-öelda oma korda ootama jääma! Ja nagu ikka, ei oma järjekord väga tähtsust.

Laul: Backstreets
Album: Born to Run (1975)


Jõuline laul murdmatust sõprusest kahe noore vahel, kes viibivad niinimetatud "tagatänavatel" paguluses. Hingitseva minategelase ja tema hingesugulase Terry suhe paistab olevat täiesti platooniline. Enamgi veel, nimi Terry ei anna nagunii mõista, kas tegemist on naise või mehega ja ausalt öeldes ei oma see tähtsustki. Mis loeb, on selle vankumatu duo olelusvõitlus neid reetnud linna hämaraimatel alleedel, kuhu nad on teineteise armastusele lootma jäädes otsustanud peitu pugeda, kui on nii iseennast kui kõiki teisi alt vedada suutnud. Korraga pole kord nii lootustandvatele fantaasiatele enam kohta; on vaid inimesi elujõust tühjaks imev New Jersey, mida Springsteen "Born to Run'i" ajaks võttis südameasjaks kirjeldada täiesti kompromissitult, kuid ikkagi nõnda poeetiliselt ja romantiliselt. Vähemalt jäävad jutustajale ja tema kaaslasele mälestused tabamata unelmaist, mis selles kurvas reaalsuses tunduvad korraga arulagedad: "Laying here in the dark you're like an angel on my chest / Just another tramp of hearts crying tears of faithlessness / Remember all the movies, Terry, we'd go see / Trying to learn how to walk like heroes we thought we had to be". 'Backstreets', mida rikastab E Street Bandi Roy Bittani klaverimäng ja Springsteeni laulmine (mis tundub kord nutmise, kord karjumisena) on liigutavamaid laule LP'l, mis oli muusiku viimane võimalus ennast tõestada, saavutamaks kuulsus ja leidmaks austus.

3 kommentaari:

 1. Vastused
  1. Once more with passion!

   Kustuta
  2. Kui sa üritad nende kommentaaridega oma lehte promoda, siis vaev on asjatu, sest siin käib umbes 2 inimest päevas.

   Kustuta