Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 20. aprill 2014

"Bob Dylan: The 30th Anniversary Concert Celebration"

1992. aastal korraldati Bob Dylani karjääri 30 aasta juubeli puhul uhke kontsert, kus lisaks Dylanile endale esinesid austatud muusikud nagu Eric Clapton, George Harrison, Tom Petty, Johnny Cash ja teised, esitamaks legendaarse sõnasepa hinnatumaid laule. Kontsert võeti mõistagi üles ja viimaks on see nii DVD'l kui Blu-ray'l välja tulnud.

Paraku leidis sündmus aset just siis, kui Dylan oli (suuresti ohtra joomise pärast) halvimas seisundis üldse, nii et tema põgusa ja mitte kõige õnnestunuma etteaste pärast salvestis tähelepanu ei vääri, aga tekitab heameelt, et video nii paljud populaarsed muusikud ühele lavale toonud etendusest lõpuks laserplaadilgi saadaval on — kui ma ei eksi, oli seda enne võimalik ainult videokassetil saada. Alati Springsteeni varjus tegutsenud John Mellencampi tõlgendus 'Like a Rolling Stone'ist' on mulle alati korda läinud, aga taipasin nüüd enda rõõmuks, kuivõrd õnnestunud on näiteks 'Absolutely Sweet Marie' Harrisoni esituses või 'Foot of Pride' Reedi esituses. 'When I Paint My Masterpiece' on kontserdi nael, sest esitajaks pole keegi muu kui The Band, kes selle laulu esialgselt salvestas, tuues meelde kutsuva maagia, mida saab sõnadega luua ainult Dylan: "Oh, the streets of Rome are filled with rubble, ancient footprints are everywhere... You can almost think that you’re seein’ double, on a cold, dark night on the Spanish Stairs..." Intelligentne valik oli kavasse võtta ka laulud, mida Dylani stuudioalbumitelt ei leia ja enamikule seega arvatavasti võõrad on, samuti kipub sentimentaalseks muutma alles hiljaaegu meie seast lahkunud muusikute nägemine (Lou Reed, Levon Helm).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar