Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 21. juuni 2014

"That Awkward Moment" (2014)

"That Awkward Moment'i" puhul on vahest kõige masendavam, et see ei anna võimalust opereerida oma võimete kõrgusel uuema põlvkonna näitlejatele Miles Tellerile ja Michael B. Jordanile, kes alles möödunud aastal palju tähelepanu pälvisid (vastavalt "The Spectacular Now" (arvustus) ja "Fruitvale Station'i" (arvustus) eest); Zac Efron on peaosas tüüpiliselt karismaatiline, kuid mängib samasugust ninatarka naistemeest nagu alati. Nimetatud noorsandide vahel on loomulik klapp, mistõttu täidavad nad kerge energiaga kõik stseenid, milles koos viibivad, kuid uustulnuk Tom Gormican'i stsenaarium on väsitav ja vaimuvaene, ehkki omamoodi vaheldustpakkuv on kohata suhtekomöödiat, mis väärtustab jäägitut kommunikatsiooni. Oma rutakuses meenutab kord dialoog kangesti kunagist hittseriaali "Gilmore Girls", ent tegelastevahelised jutuajamised ei ole pooltki nii terased — nad räägivad vahetpidamata, aga ütlevad vähe. Igaühel filmi keskmes olevast triost on isiklik lugu, aga ometi ei ole ükski neist kuigi karakteerne, sest nad on kujundanud arenematu inimene, kellel selgelt väga lihtsameelne arusaam soorollidest ja inimsuhetest.

Niisiis on tegelased iseloomult täpselt ühesugused: ülbed newyorklased, kellel naiste suhtes labased kavatsused, nilbe huumorimeel ning must-valge mõttemaailm, ja ehkki see tähendab, et nad saavad ideaalselt läbi ning sobivad kenasti ruumi jagama, pole huviäratavad ei nende ühised ega individuaalsed ettevõtmised. Loodan, et nii Jordan (kelle ilmajäämine Oscari nominatsioonist oli paljude meelest ebaõiglane) kui Teller leiavad edaspidi tõsisemaid projekte, millega ennast proovile panna. Efroni suhtes pole mul endiselt erilisi lootusi. Filmi kaitseks võib samas kosta, et pealkiri on paslik, sest tegemist on pooleteisetunnise awkward momentiga, milles esineb kasutult nii banaalse sekskomöödia kui romantilise noortedraama elemente. Kui tegemist oleks telesarjaga, väsitaks sellest ruttu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar