Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 28. juuli 2014

"Hercules" (2014)

Müütilist kangelast Heraklest on nii kinolinal kui teleekraanidel teadupärast korduvalt nähtud. Harilikult kujutatakse teda alati hämmastavat jõudu omava vägilasena, kellel otsesed sidemed Olümpose jumalatega (konkreetsemalt paps Zeusiga) ja kes pidanud võitlema nii mõnegi fantastilise elukaga. Midagi sarnast tundub loogiline oodata ka värskest seiklusfilmist "Hercules", ent seekord üritatakse tegelase suhtes loomingulisem olla, küsides, kuivõrd hämmastav teine õieti on ning kas ikka vastab legendidele, mida temast räägitakse. Film seab kohe kahtluse alla, et mehe tugevus üldse üleinimlik on (muu hulgas on tal abilised nagu üks väga täpne vibulaskja); samuti tehakse ootamatu paljastus, et näiteks mitmepealine koletis hüdra, kelle tapmine oli Heraklese üheks vägiteoks, polnudki enamat kui koletiseks maskeerunud seltskond segaseid inimesi. On meeldiv, et Heraklest üritatud kujutada natuke teistsuguse (õigeim oleks ilmselt öelda saladuslikuma) nurga alt kui tavaliselt, pelgamata selleks kõigile tuntud legende õige pisut ümber kirjutada, aga suvise seiklusfilmi kohta on see ikkagi õnnetult nüri ja igav.

"Hercules" keeldub minemast lihtsama vastupanu teed, jutustamaks teistmoodi lugu — mul on tunne, et sellest ei saanud suvalist fantaasiafilmi pooljumala vägitegudest, kuna sellisel juhul sarnaneks see liiga palju paari aasta tagusele "Clash of the Titans'ile" ja tolle järjele — aga seegi on vaimuvaene. Võib jääda arusaamatuks, kas tegemist peaks olema tõsise filmiga või mitte; ka sporaadiline taplus ei suuda kuigi palju elevust tekitada. Tundub, et "Hercules" vajas veel viimast lihvi, aga selleks ei jäänud lihtsalt aega. DVD'le ja Blu-ray'le võiks võimalusel tulla pikendatud versioon, mis annaks näiteks täiendavat informatsiooni Heraklese pereelu kohta, sest sellest saab filmis läbiv mõrvamüsteerium, aga ometi on tema kaunis kaasa Megara vaid paaris stseenis ega tundu isegi karakterina. Ma hindan "Herculese" siirast soovi jutustada nimitegelasest alternatiivne lugu ja kiidan Dwayne Johnsonit, kes end rolli jaoks ogaraks treenis ja seda kui valatult mängima sobib, aga isegi suvise mölluka kohta jääb film nõrgaks.

Vaene Aslan!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar