Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 1. juuli 2014

"Rio 2" (2014)

Ei olnud mul aega ega tahtmist vaadata mälu värskendamise mõttes veelkord "Rio't", mille väljatulekust nüüdseks tubli paar aastat möödas. Küll aga otsisin välja filmi kohta toona kirjutatud kommentaari, kus olen kutsunud filmi meeldivalt vikerkaarevärviliseks, kuid nimetanud tegelasi igavateks ja näotuteks ning huumorit magedaks; tagantjärele mäletan, et lugu tuletas kangesti meelde "Finding Nemo't", üht kordades asjalikumat arvutianimatsiooni. Arvata võib, et Blue Sky Studios järeldas Angry Birds'i menukuse põhjal, et kaunid linnud võivad inimestele arvatust rohkem peale minna ning tegid filmi sellest lähtudes — minu meelest on nimetatud mängust isegi mingisugune Rio-teemaline variant olemas. Ja ega stuudio loogika alt vedanud küll, sest film osutus üsnagi edukaks, andes ühtlasi põhjust toota käesolev järg, kus nii eksootilist troopikat, elavat muusikat kui joviaalseid sulelisi rohkem (aga head huumorit veelgi vähem).

"Rio 2" tegevus leiab suuremas osas aset mitte Rios, vaid Amazonase džunglis, kuhu millegipärast GPS'i ja Šveitsi armeenoaga varustatud siniaara Blu suundub koos paigalpüsimatu perekonnaga otsima liigikaaslasi. Nagu esimeses filmiski, satuvad beebisinised linnud ohtu isekate-ahnete kujude pärast, kes loodusest põrmugi ei hooli. Sedapuhku ei ähvarda aga lobamokkadest smugeldajad, vaid metsalangetajad. Inspiratsiooni paistab seejuures olevat ammutatud filmist "The Lost World", mille üht stseeni "Rio 2" ka matkib. Joonisfilm "FernGully: The Last Rainforest" on juba sellise tegevuse vastu vargsi kriitikat suunanud, nii et temaatiliselt pole "Rio 2" küll midagi esmakordset. Filmi erksuse, kiire montaaži ja kohati täitsa napaka huumori põhjal võib arvata, et kõige enam võiks teisel lööki olla stimulante armastavate ornitoloogide seas. Mõistuspärane narratiiv filmil paraku puudub, mis teeb selle halva tähelepanuvõimega laste jaoks ilmselt kõlbmatuks; valdavalt koosneb see ülearusest jaburdamisest ja tsirkusest. Nagu kalli raha eest tehtud kaasaegsete arvutianimatsioonide puhul ikka, vastab "Rio 2" visuaalselt muidugi standardile ja enamgi veel. Imetlusväärseid kaadreid siin tõepoolest on (filmis on eriti romantilisi päikeseloojanguid), kuid sarnaselt esimesele osale ei jää see hüperaktiivsete loomade esitustest popurrii, sihitu nagu see on, just kauaks meelde, olgugi selle loodussõbralik sõnum üllas ning Blu ja Jeweli kudrutamine ootamatult armas.

3 kommentaari:

  1. Kui sa nii ütled! Ma ei hakanud enda omi keldrist välja laskma, et kontrollida.

    VastaKustuta
  2. Töötasin vahepeal kinos paar kuud ja mulle öeldi päris mitu korda, et nii igav oli, et laps jäi magama.

    VastaKustuta