Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 17. juuli 2014

"The Other Woman" (2014)

Pole raske näha, et "The Other Woman" on tehtud paari aasta taguse hiti "Bridesmaids" eeskujul, sest nii tegelased, huumor kui üldine meeleolu on äravahetamiseni sarnased. Kuigi ka "The Other Woman'i" näitlejaskond tunneb end üksteise seltsis piisavalt mugavalt, et tagada särtsakus ja energia, mida üks lõbus chick flick vajabki, tundub see ikkagi kuidagi mannetu. Iseenesest väärib äramärkimist, leian ma, et rahaliselt edukaks õnnestus saada komöödial, mille keskmes trio iseseisvaid, heal järjel ja sugugi mitte rumalaid naisi — kiputakse ju selle üle tänapäeval palju diskuteerima, kuidas filmitööstuses naised täiesti tagaplaanile on jäänud — kuid seda enam on kahju, et neist jääb lõpuks kuidagi tühi ning paraku veidi ebareaalnegi mulje. Film näeb kole palju vaeva, et olla võimalikult naljakas (ja ma valetaksin öeldes, et see ei aja üldse naerma) ning jätab endale nõnda liiga vähe aega võtmetegelastesse tõeliselt süveneda, nii et lõpuks paistab nende siseilm piiratud, isegi kui nad on küllaltki sümpaatsed... millest on kahju, sest minu meelest on filmil tõepoolest üsnagi asjalikud väärtushinnangud.

Kui peaks vähegi tunduma, et "The Other Woman" hoopis salakavalalt pilkab naisi, siis küllap ongi põhjuseks, et peategelased pole piisavalt reljeefsed ja näivad seepärast vaid raha ja muud materiaalset hindavate nukkudena. Massiivse büstiga modell Kate Upton teeb siin oma esimese suurema filmirolli ja saab üllatavalt hästi hakkama — tal on Marilyn Monroe'le, Grace Kellyle ja paljudele teistele kuldajastu näitlejataridele omane kuma, mis teeb ta igatpidi pilkupüüdvaks ja seega üheks filmi põhiliseks tugevuseks. Ei saa üleliia laita ka üldjoontes sündsat huumorit, isegi kui mõned killud võivad vähemalt kõvemast soost vaataja panna kukalt kratsima (ei mina tea, mis masin on Jetta ja miks nendega ainult ilusad naised sõidavad). Noh, ega ma salgama hakka, et tegemist pigem hapra Hollywoodi komöödiaga, aga üht-teist teeb "The Other Woman" õigesti ka. Aega raisatuks ei pea.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar