Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 21. august 2014

"Deliver Us from Evil" (2014)

Kui Abel Ferraral või David Ayeril tekiks tahtmine vändata üks šeff okultismiteemaline õudusfilm ja nad võtaks idee ellu viimiseks appi nt Clive Barkeri, oleks tulemus üpriski sarnane "Deliver Us from Evil'ile", Scott Derricksoni ("Sinister") morbiidsele politseidraamale, kuhu on toodud õõvastavaid üleloomulikke elemente, et jutustada puudutav lugu usu leidmisest, lunastusest ja hinges rahu leidmisest. Ehkki film võib meelde tuua thrillerid nagu "Se7en" või "Fallen", on "Deliver Us from Evil" niisama õudusfilminagi minu meelest piisavalt originaalne ja, mis kõige olulisem, inimlik. Mind tõmbas igatahes kohe, et see on morn ja realistlik film karastunud suurlinnavõmmidest, kes peavad ühtäkki jahtima vaimust vaevatud inimesi. Et needsamad politseinikud — eesotsas agar seersant Sarchie (Eric Bana) — on juba leppinud, et peavad kogu aeg paduvihmas passima (sest New Yorgis sajab alati...), ei pruugi koju saada enne varahommikut ning võivad igal hetkel mõnelt hullumeelselt nuga saada, ei tee nad teist nägugi, kui järsku on vaja peatada sedasorti üleloomulik kurjus, millesse suurem osa inimesi keeldub uskumast.

Ma olen Scott Derricksoni alati andekaks režissööriks pidanud ja antud filmgi peaks olema enam kui piisav tõestus, et ta on halvaendelise atmosfääri loomisel kibe käsi, sest kõik need võõrad räpased korterid ja keldrid, kuhu uurimine Sarchie ja tema partneri juhatab, on tõepoolest eemalepeletavad ning kurjakuulutavad. Filmi üleshitus on küll robustsevõitu ja narratiiv logisev, aga eks Sarchie, keda Eric Bana suurepäraselt kehastab, ole tegelikult filmi südameks — saame juba alguses teada, et tegemist kalgiks muutunud tööloomaga, kes on öid läbi monstrumeid jahtides jätnud unarusse enda perekonna, kaotanud inimlikkuse. Aga kui ta suudab päästa kurjade jõudude käest kõik need Jumalast hüljatud Bronxis elutsevad jätised, saab ta päästa ka iseenda ning oma pere... ja katarsis on siin tõepoolest ilus. Kindlasti võib teda kõrvutada Karrasega filmist "The Exorcist", kelle teekond oli üpriski sarnane. Korralik õudusfilm, suurepärane draama.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar