Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

reede, 1. august 2014

"Sex Tape" (2014)

Pole mõtet elevile minna, see postitus on uuest komöödiafilmist "Sex Tape". ;)

...Mis on ausalt öeldes paras rämps. Osatäitjad on minu meelest üle keskmise andekad ja seda aastate jooksul korduvalt tõestanudki, aga kui Rob Lowe välja jätta, ei suuda neist keegi millegagi seekord rabada, sest materjal on niivõrd halb. Filmis on nalju, mis on naljakad ainult sellepärast, et need on niivõrd nigelad. Meenub stseen, kus Cameron Diaz'i kehastatud noor ema on tööintervjuul. Talle pakutakse korduvalt suupisteks ananassi, millest naine viisakalt keeldub. Kui talle pakkumine tehakse ja omavahel käed lüüakse, ütleb ta sõbralikult, et nüüd võiks ju küll koos natuke ananassi süüa, mispeale üks koosolekul viibiv härra kostab surmtõsise näoga, et küllap leiame kellegi, kes saaks teile seda ananassi tuua. Raske on adekvaatselt ümber jutustada, aga mind ajas nalja puhul naerma hoopis tõsiasi, et tegijad seda nähtavasti nii andekaks pidasid. Aga ma ei näe põhjust hakata detailselt seletama, mis filmi puhul nii mage on, sest me kõik oleme niisuguseid vulgaarsevõitu Hollywoodi komöödiaid näinud ja teavad nende tüüpilisi probleeme. "Sex Tape'i" puhul väärib äramärkimist, et selle süžee on ka naeruväärselt ebarealistlik. Targemad oskavad neid nüüdseks ka vältida. Räägin põgusalt hoopis sellest, mis vähegi positiivse mulje jättis.

Esiteks sain ma kohe aru, et tegu filmiga, mis ei tee numbrit sellest, et inimesed seksivad. Oli näha, et "Sex Tape" ei tunne teema suhtes häbi, soovib seda lahata (mitte küll hästi, aga noh...) ja seda ausalt, natuke südamlikultki. Selle tulemusena ei tekita temaatika mingisugust ebamugavust. Selles osas tundub "Sex Tape" oma paindlikus liberaalsuses isegi nagu Euroopa film (ja ka Euroopas tehakse halbu komöödiaid!). Hollywoodi komöödiates kiputakse seksiteemalisi nalju tegema justkui põhimõttel, et see on selline üleannetu asi, millega vaatajates kohmetust tekitada, sest ei tohiks ju näha, mis toimub teiste magamistoas. Seevastu "Sex Tape'is" on see midagi täiesti loomulikku, nagu olema peakski.

"Sex Tape'is" algavad abieluprobleemid sellest, et nende tehtud seksivideo laetakse pilvesse, mis on selline kaasaegne ja paljudele võõraski termin. Filmis tehakse selle üle ka korduvalt nalja, sest ainult spetsialistid paistavad täpselt mõistvat, mis see va pilv endast kujutab. Ma pole küll asjatundja, aga minu jaoks tekitas suure küsimärgi, miks abielupaaril on pärast video pilvesse sattumist vaja sõpradele kingitud iPadid tagasi enda valdusesse saada, sest kui mina laen mõne kausta Dropbox'i (mis on pilveteenus) ja jagan seda kellegagi, siis piisab ju selle kausta kustutamisest enda arvutist? Aga olgu. Päris kasulik on see va pilveteenus tegelikult. Ma tahtsin näiteks hiljuti sõbra käest saada Terminaatori albumeid MP3 formaadis, nii et ta lihtsalt tõstis need Dropbox'is ühte kausta, jagas seda minuga ja kohe tekkis see ka minu isiklikku Dropbox'i. 21. sajand!

Lõpetuseks märgin, et siin on üks realistlikumaid kokaiinitõmbamist kujutavaid stseene, mida ma üle tüki aja näinud olen. Rob Lowe'i tegelane, kes koos ebaleva Diaz'iga triipu teeb, on tõepoolest päris... omapärane. Selline tegelane, kes elab suures mõisas, armastab räppmuusikat, uimasteid ja laseb endast maalida Disney filmidest inspireeritud maale. Lowe mängib teda nii osavalt, et mees on ühtaegu naljakas ja hirmuäratav. Alles lugesin teooriat, et Lowe osales filmis vaid selleks, et kui guugeldada "rob lowe sex tape", oleks esimesteks tulemusteks antud komöödia, mitte tema enda kunagine piinlik seksivideo. Ja Cameron Diaz, muuseas, näeb filmis välja kolm korda parem kui paljud temast poole nooremad. Woof.

2 kommentaari:

  1. Jaagup Kreem is not amused.

    VastaKustuta
  2. "Bring me the head of Ralf Sauter!" - Jaagup Kreem

    VastaKustuta